2016 m. spalio 17 d., pirmadienis

Neįprasti metaliniai laiptai.


Seniai žadėtas ir vis atidėliotas įrašas apie mūsų laiptų pasirinkimą, paieškas montavimą ir eksplotavimą. Vienas sunkesnių etapų namų statybose, kai žinai ko tiksliai  nori, tačiau dauguma meistrų nesutinka to pagaminti.

Namo statybų eigoje jau žinojome, jog "standartinių" tekintų statramsčių ir kalviškų turėklų laiptų mes nenorime. Ne mūsų skonis, o ir prie baltų sienų netinka, prie persikinių labiau :)  Nors tiesa sakant man senieji mūsų laiptai patiko labiausiai  ir atrodė puikiai, ir atlaikė visas statybas, po to dar ir medienos geros liko :)  Apie betoninių laiptų konstrukciją svarstėme ilgai, tačiau kol svarstėmė jau ir plytelės išklijuotos buvo :)


Visagaliame internete susiradome keletą mums itin patinkančių laiptų pavyzdžių ir pradėjome paieškas. Paieškos ilgos, nuobodžios, daugumą atsisako gaminti ko norime. O norime pačių paprasčiausių laiptų iš H profilio metalo sijų, metalo plokščių ar tiesiog medinių, panašaus stiliaus kaip senieji. Tačiau dauguma meistrų įpratę gaminti "savo standartinius", raitytus laiptus ir siūlo mums daryti kaip visi žmonės daro, argumentuodami, jog metalinius laiptus daro tik į gamybines ar ūkines patalpas. Kadangi mes nevisada įsipaišome į standartą, tad  bėgame nuo jų kuo toliau.
Ir galiausia po ilgų ieškojimų saulės berniuko ir gubernijos mieste atrodome žmogų, kas pagamins mums ko norime, už šiek tiek mažesnę kainą nei daugumą "standartinių meistrų". 


Apjungę visus mums patinkančius modelius, gavome mus net labai tenkinantį variantą. Didžiausias sunkumas gaminant mūsų laiptus buvo tai, jog jie nėra tiesūs, o viršuje turi suktis. Pagrindinė metalo sija buvo tvirtinta kaiščiais prie sienos, taip taip į kiaurymėtus, keramikinius blokelius :) , kita sija su pastarają buvo sujungta laiptų pakopomis. Metalinių troselių turėkluose atsisakėme, vietoje jų panaudodami metalinius vamzdelius. Laiptai buvo atgabenti jau dažyti, tačiau per skubėjimą dažai nebuvo pilnai sukietėję ir jau sumontavus teko dar kartą vietoje perdažyti. 
Jau daugiau nei metus eksplotuojame laiptus, visus super, žingsnis geras, aukštis taip pat, laiptai patogus. Drįstume sakyti, jog visai neplanuotas, tačiau turbūt svarbiausias akcentas mūsų namuose. Vienintelis minusas, jog trūko 4 pakopos, laukiame kol bus pakeistos kitomis. 
12 komentarų:

 1. Atsakymai
  1. Pastangos ir paieškos vainikuotos geru rezultatu, dėkui :)

   Panaikinti
 2. Na neblogai.
  Kiek tokių turėklų metras kainuoja? Reikės mums kažką panašaus kombinuoti 2 aukšte.
  Horizontalūs troseliai ar vamzdeliai laikomi nesaugiais - vaikams norisi laipioti ir nusiversti. Aišku, ir sulankstys anksčiau ar vėliau. Bet taip pigiau ... Dilema.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tokiems gaminiams skaičiuoti bėginio metro kainą manau gana sudėtingas dalykas, mes tiesiog parodėme ko norime ir sutarėm bendrą kainą :)

   Panaikinti
 3. Superiukas! Kaip tik vakar pats kažkiek gilinausi į laiptus, nes labai noriu išnaudoti vietą po jais, kartu nenorim perspausti architektų, kad paskui nereiktų brangių sprendimų. Bet pas mus bus praktiški mediniai, uždari laptai, nes su 3 miegamaisiais bandome tilpti į lygiai 100 kv.m.

  Sveikinimai!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Erdvė po laiptais ateityje numatyta akvariumui,tam ir vandentiekis ir kanalizacija atvesta :)

   Panaikinti
 4. Tai gal pasigirsi kiek kainavo patys laiptai ir turėklai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaina labai stipriai priklauso nuo laiptų ilgio, metalo storio, pakopų, turėklų ir tt. Mūsų atveju ji buvo mažesnė, nei normalaus granulinio katilo :)

   Panaikinti
 5. Atrodo labai gerai! Urban, bet tuo pačiu ir subtilūs, elegantiški. Koks bendras laiptų ilgis gavosi?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bendras ilgis pirmame aukšte apie 4,20-4,50 kaip tik kątik sulūžo paskutinė sveika ruletė :)

   Panaikinti
 6. labai reiktų meistro iš saulės miesto kontaktų. sarunas.salkauskas@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, parašykite per FB https://www.facebook.com/IKnamas/

   Panaikinti