2015 m. balandžio 27 d., pirmadienis

Vandens gręžinio pajungimas

Paskutiniu metu įsibėgėjome link finišo, tad laiko įrašams apie tai kaip mums sekasi lieka netiek ir daug :) Darbų daug, laiko mažai. Pažadame, ateityje pasitaisysite ir galbūt net plėsimės, tačiau apie tai vėliau.

Primenu, kad rudenį įsirengėme vandens grežinį, kurio gylis gavosi 55 m., tad liko visas sistemos aprišimas, paleidimas ir tegul vanduo name liejasi laisvai :)
Ilgiausiai diskutavome ir rinkomės kokią vandens sistemą rinktis, jos yra dvi:

1. Standartinė, su dideliu 50-80 l talpos, katilinėje montuojamu hidroforu, jos didžiausi minusai, jog vanduo gali bėgti netolygiai, ypač jei jis naudojamas keliuose taškuose. Sistemos pliusas kaina, ji apie 1tūkstančiu senųjų Lietuviškųjų pigesnė už antrąją sistemą.

2. Sistema su dažnio keitikliu. Naujesnė, modernesnė ir brangesnė už sistemą su dideliu hidroforu.
Pasirinkome pastarąją sistema dėl tolygaus vandens padavimo, tuo pačių ir giluminis siurblys bei pati sistema veikia ekonomiškiau. Taip pat imponavo, jog šiai sistemai reikia itin mažai vietos ir nereikės katilinėje kabinti ar ant žemės statyti vos ne antro pagal didį boilerio-hidrofo. Sistemai tereikėjo panaudoti mažą 24 litrų bakelį, toliau viskas kompaktiškai įsitaisė katilinėje ant sienos.  Siurblys pasirinktas Franklino 0,75 Kw galingumo.


Visos sistemos aprišimas ir paleidimas tetruko gerą pusdienį. Vamzdį vandeniui ir elektros kabeliui buvome pasitiesę jau anksčiau 1,4 m. gylyje. Papildomai ties perėjimu pro namo pamatą vamzdyną izoliavau storu kevalu ir atlikusiu 20 cm storio neoporu po fasadų darbų. Daugiausiai abejonių kėlė tai, kaip santechnikams pavyks prakišti 30 metrų ilgio elektros kabelį per 32 mm. techninį vamzdį. Pasirodo meistrai turi savo metodiką, tam panaudojant storą, specialiai tokiems darbams pritaikytą lanksčią vielą.Papildomai sumontavome 2 grubaus valymo kasetes, skirtas smulkioms nuosėdoms. Ar ateityje dėsime papildomus filtrus, tai paaiškės tik po vandens tyrimų. O tam reikia gerai praplauti patį grežinį, kad matytume realią vandens sudėtį.


Finansai:  apie grežinio įkainius jau esame rašę, nesikartosime. Grežinio aprišimas, gana nepigus malonumas. Už darbą sumokėjome 150 eurų, darbavosi dviese. Brangiausia visą įrangą. Viso už darbą, visas medžiagas, siurblius, relės, pajungimus ir kitą sumokėjome 1600 eurų. Iš pradžių medžiagas norėjome pirkti visas patys, tačiau išsiderėti tiek kiek norėjome nepavyko, tad viskuom rūpintis palikome santechnikui, jo samata, nedaug, bet  mažesnė.

14 komentarų:

 1. Apie skonio savybės kol kas gana sunku spręsti, nes reikia rimtai vandenuką nuleisti iš grežinio, bet kiek ragavome, normalus, jokio kvapo :) geriau aišku, kad pieno ir medaus upės bėgtų

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ar ten apsauginis vožtuvas virš valdymo bloko pakabintas ar man vaidenasi? O kas jeigu dėtumėte pigesnį variantą ir tam kad sumažinti slėgio svyravimus dėtumėt reduktorių? Pas mus yra siurblys ant 8 kaimynų su dažnių keitikliu, tai slėgis šokinėja, iš pradžių taip silpnokai bėga o po kelių sekundžių atsigauna ir pradeda stipriau bėgti, namuose įsidėjau reduktorių, tai jokių svyravimų nebejaučiu, labai geras daiktas. Dabar namuose visada max 3bar, slėgis iš griežinio svyruoja 2-4,5bar.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Virš valdymo bloko yra du vandens pajungimai, vienas namui, kitas galbūt laistymo sistemai, tačiau dėl pastarosios iš šalto gręžinio vandens esu gana skeptiškas.
  Dėl reduktoriaus panaudojimo nebuvo net kilę minčių. Ar pas jus sistema negali svyruoti dėl didelio kiekio gręžinio naudotojų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, svyruoja visada, pagrinde tik dviese naudojame, yra gręžiny ir 200l išsiplėtimo indas, bet ir tai nepadeda. Manau tai gali būti valdiklio programavimo klaida, nes kaimynas programavo, nežinau kiek jis tokių valdiklių yra suprogramavęs prieš tai, kol kas laukiu kol pats pradės naudoti :) Bet reduktorius viską labai gražiai sutvarko, be to apsaugo visus vidaus įrenginius nuo viršslėgio ir svyravimų.

   Panaikinti
 4. o čia pultelių niekada neužlies vanduo?..

  AtsakytiPanaikinti
 5. užlieti viską galimą, tada tam reikia kiekvienam kambaryje trapus dėtis :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba!
  O kodel filtru nedejote pries isipletimo bakeli? Ar vanduo pakankamai svarus ir neprines viskio brudo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apie tai net nepagalvojome, o ir santechnikai nepaprotino, bet manau ateityje jei ka išsiplėtimo bakelį vienaip ar kitaip pavyks praplauti :)

   Panaikinti
  2. Jeigu parinktas teisingai grezinio filtras,tai jokiu brudo neprines I ispl.,inda.Taip kad dabar sumontuota ,labai puiku.

   Panaikinti
 7. Filtrus reikia rimtus dėti ir prieš juos dedant visada reikia išsitirti vandenį, o jei kalbam apie tuos siūlinius tai jie niekam tikę. Tik pinigus išmeti į balą, o naudos nėra.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nauda minimali matoma, nes filtrus šiuos viena kartą jau keiteme, stambias daleles sulaiko puikiai, artimiausiu metu montuosime normalius filtrus, nes pasidarę tyrimus radom daug geležies, amonio ir mangano.

   Panaikinti
 8. Sveiki, ar patenkinti Archimede dažnio keitikliu? kodėl pasirinkot būtent jį?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žmogus montavęs visą vandens sistemą rekomendavo jį, tad per daug ir nesigilinome :) veikia be priekaištų kol kas, vasarą slėgio reguliatoriui buvo sugedęs kompensatorius, tad pusdieniui buvom likę be vandens, kompensatorius kainavo apie 12 e.

   Panaikinti