2015 m. vasario 28 d., šeštadienis

Antro aukšto lubos.

Taigi, gera savaitė ir mūsų namo antras aukštas turi gražias, dailias lubas. Nuo pat namo statybos pradžių norėjome, kad namo antro auktšto lubos būtų medinės. Tad ties šiuo variantu ir apsistojome, nors aplinkiniai primygtinai siūlė standartines lubas iš gipso. Galų gale gavosi toks kombinuotas variantas, stogo šlaitai iš gipso, o pačios lubos iš kokybiškų 1 rūšies, dygiuotų eglinių lentų. 1 kv. m. kaina 21 lt. Lentas naudojome pačias plačiausias ką sugebėjome rasti 135 mm. pločio.
Tačiau svajonės nebūtų svajonėmis, jei visos išsipildytu. Mūsų stogo nuolydis gana mažas, vos 14 laipsnių. Labiausiai norėjome, kad dailylentes galėtume montuoti ant stygų viršaus. Tada papildomai dėti plėvelę ir ant lubų viršaus 10 cm vatos, papildomai garso iš šilumos izoliacijai.  Tokiu atveju lubos būtų dar gražesnes ir liktų atviros gegnių stygos. Montuojant tokiu būdų lubas, tarp stygų ir stogo liktų nuo vos 10 iki 70 cm aukščio tarpas, kuriame darbuotis būtų itin nepatogu. Tad šio varianto atsisakėme.
Lentelė buvo tvirtinimas vinukais, kalant juos į špuntą, idant nesimatytų jokių tvirtinimo elementų. Visur prileisti idealiai nepavyko, tad ateityje reikės papildomai montuoti apdailines juosteles. Vaizdelis mums gražus, dar labiau pagražės kai viskas bus išdažyta balta, matine spalva.

Su garso izoliacija atskiras klausimas, kadangi mūridami vidines II aukšto pertvaras, jos nebuvo privestos iki pat stogo viršaus, užsibaigė  ties stogo stygų viršumi. Tad papildomai turėjome spręsti garso izoliacija tarp kambarių. Kas galutiniame variante pasidorė gana pigus ir efektyvus sprendimas. Sunaudojome 6 pokus Paroc Extra 10 cm vatos. Ir šilčiau ir tyliau :)  Galutinis stogo šiltinimo storis gavosi 30-33cm eko vatos + 10 cm akmens vatos.


4 komentarai:

 1. Įdomus sprendimas, o kodėl nedarėt lubų grynai iš medienos? Man atrodo kad būtų kažkaip natūraliau, labiau išbaigtas sprendimas. Ir kaip dėl pačių įmontuojamų lempučių medyje, ar jos nesvilina medienos nuo karščio? Gal reikalingos specialios lemputės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visiškai medinių lubų atsisakėmė dėl jų formos, jei jos būtų lygios-taip, tačiau pas mus laužtas kampas, padarius jas medines - truputi karsto formą gali priminti :) Viršuje įmontuojamų šviestuvų nebus, nebent vonioje, tačiau šią problemą galima išspresti su hermetiškom ledinėm lempom, kurios visiškai nekaista.

   Panaikinti
 2. Geras pasirinkimas! Atrodo labai šiuolaikiškai. O kokias plyteles rinksitės? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. išglaisčius sienas lubos atrodo dar gražiau, tad dabar rimtai svarstome dėl jū galutinės spalvos, nes pirminis variantas buvo medines lubas dažyti matine balta spalva, tačiau dabar rimtai svarstome ir kad jos liktų natūralios spalvos padengiant vandens pagrindo laku ar alyvą. Tik iškyla viena reali baimė, kad lubos su laiku natūraliai netamsėtų.....aišku eglė tamsėja mažiau už pušį.
  Plytelės bus tik tambūruose, wc patalpose ir virtuvėje, kitur greičiausiai bus laminatas.

  AtsakytiPanaikinti