2015 m. gegužės 20 d., trečiadienis

Sienų glaistymas su Armatūra ir žirafomis.

Paskutinis patepimas beliko :) namas visas baltas, tetrūksta spalvų ir grindų.
Niekad negalvojau, kad sienų glaistymas yra toks ilgas ir nuobodus procesas... Technines patalpas ir garažą po truputį išsiglaistysime patys, o visai namui teko ieškoti patyrusių glaistytojų. Tad kelis savaitgalius teko paskirti jurgelių-meistrelių konkursavimui. Telefonu papasakojus esamą situaciją ir aptarus galimas kainas kvietėme tris jurgelius pas save. Vieni užsiplėšė 8-9 E kainą už - 1 kv.m. glaistymo ir dažymo, antri ne tik kad paprašė gana nemažos sumos, tačiau dar paprašė priedo už važinėjimą žvyrkeliu :) po 5 min. gyvo bendravimo teko juos išprašyti ir negaišti bereikalingo laiko. Keistai su meistreliais šiais laikais......visi skundžiasi, kad darbo nėra, kad Norvegijoje pieno, tekilos ir bakardžio upės teka, bet dirbti niekas nenori. Apie bendravimo kultūra su klientais išvis nėra nieko girdėję. Juokingiausiai, kad visi kalbinti jurgeliai dirbti galėjo pradėti jau po kelių dienų......

Sukant galvą kas čia glaistys mūsų sienas, prisiminėm, jog už kelių šimtų metrų gyvenanti mūsų kaimynė yra puiki dažytoja. Skubam pas ją, apžiūrim mūsų namą ir sutariam kainą 6 eurai. Į tai įeina: kalkinio skiedinio gruntavimas, visų kampų dėjimas,  3-4 kartus glaistymas, šveitimas, gruntavimas, 2 kartus dažymas.  Kaina protinga,  o ir kaimynė sukalbama.Tad pradedame darbus, viskas truko geras 4-5 savaites, darbas išties gana ilgas ir varginantis, teko kiekvieną dieną rimtai kūrenti krosnelę, nuolat vėdinti patalpas dėl padidėjusios drėgmės. Kažkokių didelių ypatumų glaistant kalkiniu tinku sienas nebuvo, jau prieš renkantis tinką žinojome, jog jį reikės glaistyti minimum 3 kartus. Kas pasitvirtino ir pas mus, kai kurioms sienos prireikė ir 4 kartų glaistymo. Atliktais darbais esame patenkinti, aišku visas galimas brokas dar gali pasimatyti padengus pirmą sluoksnį dažų, tačiau esame užtikrinti, jog viskas bus iškarto taisoma. Lubų ir sienų susijungimo mazgą sprendėme standartiškai-  fugenfiuleris+stiklo audinys+fugenfiuleris. Jokių spec. profilių nenaudojome. Gipsas pas mus suktas vienu sluoksniu, buvo siūlymas visur ištisai naudoti stiklo audinį, tačiau šio varianto atsisakėme iš karto.
Pirmą dieną glaistytojos sienas šveitė paprasta šlifavimo mašinėle, dėl to antrą dieną vėlavo į darbą........nes nuvažiavimo pirkti  "žirafos", čia  panašiai kaip "pirk drambliuką", bent mums iš pradžių taip skambėjo. Žirafa tai ne tik gyvūnas, tai kiekvieno apdailininko svajonė :)  didelė, galinga, beveik be dulkių dirbanti šlifavimo mašina.


Namo langų ir durų angokraščiai buvo papildomai apšiltinti iš vidaus 2, o kai kur 3 cm. storio XPS polistirolu. Prieš atliekant šiuos darbus, visus langus apklijavome mums didžiulį įspūdį palikusią SIGA juosta, prekė išties itin kokybišką, tekę vieną langą apklijuoti penosil ir soudal juosta.......Po Sigos juostų  šioje srityje konkurentų nebeliko. Prieš klijuojant XPS visi langai ir lauko durys buvo apklijuotos 108 profiliu, kažkaip nežavėjo mintis vėliau šias vietas "maliavoti" akrilu. XPS ir sienos kampas sprendėsi labai paprastai, užarmavus angokraštį, buvo dedamas aliuminis glaistymo kampas ir papildomai knaufo stiklo audinio juosto visu perimetru.XPS buvo panaudotas specialiai nelygiu paviršiumi.


Daugiausiai nusiskundimų ir riebių keiksmažodžių sulaukė mūsų tinkuotojai.....kuriuos ypač norėjo pamatyti mūsų glaistytojos :)

Medžiagos buvo pasirinktos gana standartinės:

1. Knaufo stiklo audinio juosta siūlėms;
2. paprasčiausiais giluminis gruntas:
3. pirmam ir antram glaisto sluoksniui ir lubų siūlių glaistymui Fugenfuleris;
4. trečiam, o kai kur ir ketvirtam glaisto sluoksniui Igis Mr glaistas su marmuro užpildu;
5. aliuminiai glaistymo-dažymo kampai (plačiausi ką radom);
6. fasadinis armavimo tinklas angokraščiams;
7. xps polistorolas angokraščiams 2,3 cm. storio;
8. armavimo-klijavimo mišinys;
9. 108 profilis. Beliko paskutinis darbas išsirinkti sienų spalvas ir dažyti :)

Pamąstymui besirenkatiems tinką:
ar antra kartą rinktumėmės kalkinį skiedinį....greičiausiai taip, tačiau labai atidžiai žiūrėčiau galutinį užtrinimą, nes pas mus jis buvo atliktas nekokybiškai, nebuvo panaudotas smulkiagrūdis spec.mišinis, tad tinkas buvo gana grubus. Finansiniu atžvilgiu, kaina gana panaši tarp pilnai paruoštos kalkiniu ir gipsiniu tinku tinkuotos sienos. 


Na ir pabaigai tikrų chaltūrščikų muzika, legendinė undergroundinė Lietuvos statybininkų grupė Armatūra :)


34 komentarai:

 1. Gražu žiūrėt į tas baltas sienas :) Kokie nukrypimai buvo po tinkuotojų? T.y. kokie nelygumai? Aš šiuo metu pats užsiimu šituo "smagiu" darbu - tinkavimu. Visai įdomus užsiėmimas. Visa laimė, pas mane sienų ploto apačioj mažai :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kai sienų plotas mažas, galima ir pačiam bandyt žaisti, nors tas tikrai užima nemažai laiko, tačiau kai sienų ir lubų plotai apie 400 kv.m. patiems tektų 3 mėnesius darbuotis :) Nelygumų labai jau nedaug, pagrinde tie langų kampais, dedant gulsčiuką skersai lango ir sienos.

   Panaikinti
 2. Užtrynima paprasčiausiu smėliu su kalkėm ir cementu, tik kad tas dalykas perkošiamas / sijojamas prieš naudojant.
  Teisingai dirbant broko negali būti visai, apie taisymą po dažymo net kalbos neturi būt. Kad būtų gerai reik šviestuvą pašonėj visad turėt, ir geriau kažką rimtesnio nei tas geltonas nesusipratimas kuris per žemas ir per greit griūvantis :)
  Laidus prieš dažant irgi geriau susitvarkyt, galima ir rozetes bei jungtukus susidėt paliekant juos plikus, bet apdailos.
  € ženklas lengvai rašosi paspaudus Ctrl+Alt+E :P

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. užtrinimas arba dėl per stambios frankcijos smėlio, arba dėl meistrų nepatyrimo kokybiškai nepavyko, o rozetės jau beveik viso sudėtos :)

   Panaikinti
 3. Sveiki. Kokio pločio SIGOS juostas naudojote išorėje ir viduje? Kiek užsiklijavo ant mūro? Ir ar lengvai užsitinkavo ši juosta? Dėkoju už pagalbą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ant lango rėmo juostos buvo užleidžiamos 1-2 cm., siauriausio pločio, ant mūro klijavosi viskas puikiai, aišku prieš tai pašalinkite visas dulkes ir nugruntuokite. Juostos netinkavome, nes jis pasislėpė po XPS, jei norėsite tinkuoti galite rinktis perforuotą sigos juotą (su skilutėm, sukibimo pagerinimui.

   Panaikinti
 4. O ka dare glaistytoja kampuose, kiek suprantu ponia Zirafa apvali ?

  AtsakytiPanaikinti
 5. kampuose ponia žirafa gana smagiai pasidarbavo :) jei kažkur ir trūko pritrynimo tam buvo pasitelkta paprasta vibracinė šlifavimo mašinėlė.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Matot, rtr'ą uždarė, tai fauna neturi kur dėtis, po statybų blog'us laksto :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šitam blog'e tokiems ne vieta. Taip, kad nekreipiam dėmesio, bet džiaugiamės dėl populiarumo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nuotraukose greitai darbai juda, realybeje visada leciau :) Arteja ir man panasus darbai, tai keletas klausimu:
  1 Ar turite foto angokrascio su xps pries uzarmuojant?
  2 Ar prie lango dejo dazytoja deformacini (108) profili ar tiesiog akrilu tepet?
  3 xps su siena kampa isorini armavote su aliuminio glaistymo kampu ar su armavimo tinklelio spec kampu?
  Butu gerai foto papildymas su angokrasciu xps klijavimas->armavimas->kampas-> glaistymas ir privedimas! :)
  P.s. Kodel luboms visur zalia gipsa naudojote?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Atnaujinom įrašą, kur atsakėme į rūpimus klausimus :)
   lubos žalios nes perkant neturėjo balto, o ir skirtumas gavosi labai nedidelis 200 lt ar dar mažiau, tad dėjome žalią gipsą visame name.
   Darbas iš ties realybėje lėtas ir reikalaujantis daug kantrybės, plyteles klijuoti smagiau, nei sienas ir lubas techninėse patalpose glaistyti :)

   Panaikinti
 9. Kaip polistirola suvedete su palange? irgi dejote profili?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jokio papildomo profilio nedėjome, išpjovėme polistirolą, įleidome palangę, uždėjome kampą ir užglaistėme, viskas paprasta, jokių mandrysčių :)

   Panaikinti
 10. O kokias plyteles pasirinkote? Labai įdomu, nes pas mus artėja tas metas kai turėsim rinktis, o nė nenutuokiam kokias geriau rinktis visam namui..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jei pasiūlysite iš savo atstovaujamo gamintojo nemokamai bent II aukšto vonios kambariui, padarysime puikų įrašą apie tai :) ką manote?

   Panaikinti
 11. Sveiki, ar rašėte, kaip užbaigėte vitrininių langų prieangius, kurių buvote nebetonavę? Palikote tik apšiltinamą medžiagą ir tiesiai klosite apdailą ar betonuosite rankiniu būdu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, tos vietos buvo apklijuotos 2-3 cm. storio XPS ir tiesiai ant jo dėsime grindų dangą (laminatas, plytelės, tą jau padariau katilinėje, plytelės kuo puikiausiai prisiklijavo, betonuoti iki langų nenorėjome, idant nebūtų papildomo šalčio tilto, šis sprendimas pasiteisino ir žiemą darant patikrą termovizoriumi.

   Panaikinti
 12. Gražiai padirbėta! Gaila pats nemoku dirbti su apdaila, būčiau daug sutaupęs...

  AtsakytiPanaikinti
 13. Moteriškės neturėjo kitų darbų,tad mielai sutiko su bet kokiais įkainiais.Šiaip tai yra apmokami ir kampai,ir angokraščiai ir kt.Mokėt turite ir už apdangstymus :) Tikras meistras broką pamatytų prieš dažymą :)
  Smagu,kad jums pasisekė jums su kaimynkomis :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kas yra apmokama - yra bendras kliento ir darbuotojo susitarimas, kai kurie net už atvažiavimą į darbą pinigėlių nori, antri pasako bendrą kaina ir viskas :)
   spėju Jūs statybininkų luomui atstovaujate :) ?

   Panaikinti
  2. Tai Lietuvojt eina taiso klaidas jau po keliu spahliavimu? Ar gruntuoja ir poo pataiso,kaip jau puikiai vsikas matos.Ir tada jau keli dazymai?


   Panaikinti
  3. Gruntuoja, pašpakliuoja ir dažo, kai kurios vietos net buvo taisytos ir po pirmo dažų padengimo, taisytų vietų nesimato, aišku ir spalva sienų balta.

   Panaikinti
 14. As Norvegijoi dirbu.Lt niekad nedirbau dazytoju.Kainos jei eina iki 10 euru ir dar plius medziagos.Tai manau reikia pagalvot apie grizima i Lt :D net ir po 6 eurus jau gaunas 2400.Dviesia tai drasiai per dvi savaites padaryti galima.

  AtsakytiPanaikinti
 15. visu pirma gipsas neteisingai susuktas, antra fugenfuleris netinka judantiems pavirsiams reikia uniflot.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kurioje vietoje netinkamai? fugenfulerio instrukcija byloja, kad tinkamas.

   Panaikinti
 16. O ta kaina kur suderejote 6 eur tai cia tik uz darba ar su medziagom? Jeigu be medziagu, kiek uz medziagas ir dazus sumokejot? Lyg ir neradau atskiru skaiciuku.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaina aišku kad tik už darbą, medžiagas atskirai, o jos jau labai priklauso nuo kišenės, galima dažyt fluger dažai ar becker, galima pigesniais :)

   Panaikinti
 17. As kazkaip galvojau kad glaistymo medziagom didzioji dalis eina... Na supratau kad neatvirausite apie visa biudzeta su medziagomus, o gaila, tai naudinga aktuali info ieskantiems ir besilyginantiems

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turime susivedę tiesiog bendrą sumą, bet kaip ir minėjau ji kiekvienam gali būti skirtinga nuo dažų, glaistų ir kitų medžiagų pasirinkimo, tinko kokybės.

   Panaikinti
 18. man vieni dazytojai pasake kad kadangi neglaistau (net tinkuota gipsiniu tinku ir lygu) ir pati dazau, ir kadangi pas mane arti 500 kv sienu, tai taupau taip apie 6 tukst EUR. Nepatikejau, tai bandau isekoti info. Kaip suprantu vien ant darbo imant jusu ikaini jau sutaupau 3 tuks eur, ir vadovaujantis principu kad darbas ir medziagos paprastai po vienodai kainuoja, tai tikriausiai gausis kad sutaupysiu apie 5 tukst eur... tai neblogai gal :)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Suma tauposi nemaža, tačiau tikrai ne tokia didelė, pas mus 400 kv. glaistomų-dažomų sienų, medžiagos apie 1-1,5 e. gavosi kažkur.

  AtsakytiPanaikinti
 20. sveiki , gal galima gauti kontaktus glaistymo-dazymo.Dekui

  AtsakytiPanaikinti
 21. Antrą kartą ieškočiau kitų dažytojų, po kai kurio laiko išlindo keletas broko šedevrų....tad ir kontaktų nenoriu duoti :)

  AtsakytiPanaikinti