2016 m. rugpjūčio 2 d., antradienis

Diena X ir trinkelių klojimas


Vakar įsijungęs blogą, matau, kad jis gyvena savo asmeninį gyvenimą, pastovūs 200-300 skaitovų kiekvieną dieną. O mes per pavasario ir vasaros darbus jį apleidome, paskutinis įrašas jau labai seniai :) nieko - teks atsigriebti.

Šį kartą apie trinkeles ir apie ilgai lauktą dieną X. Šaltais žiemos vakarais pradėjome trinkelių meistrų paieškas, kurios buvo gana trumpos.  Vienas užsiprašė 26 e, kitas 20 e. Viską nulėmė kaina ir darbų kokybė, ir raštiška atsakomybė už savo darbus.. Už šią kainą gavome:

1. Skalda (granitinė,0-32mm.frakcijos)-10cm.
2. Atsijos (granitinės,0-5mm.frakcijos)-2-4cm.
3. Trinkelės (UAB Betono mozaika,GT 2-6.)
4. Klojimo darbai.
5. Siūlių užšlavimas atsijomis ir suvibravimas vibro plokšte su guminiu padu.
6. Naudojant pateiktas medžiagas ir sluoksnių storius,išrašoma 5m.garantinis aptarnavimas.

Bortelių, laiptų, trapų montavimas kainavo papildomai.

Didžiąją dalį darbų jau buvome atlikę statybų įkarštyje. Apie visą namą buvo iškastas visas molis, apie 40 cm. storio ir viskas užpilta smėliu-žvyru. Tad meistram beliko nusimti aukštį ir su karučiais pasivėžinti trūkstamo grunto kiekį. Labiausiai imponavo meistrų požiūris į kokybę, nors ir buvo nedidelių problemėlių, tačiau jas greitai išspręsdavome.

 
Trinkeles pasirinkome paprastas stačiakampes "Betono mozaikos" gamybos, motyvuojant, jog jos gerokai atsparesnės aplinkos poveikiui, gniuždymui, trinčiai ir tt. Kiek tame tiesos-parodys laikas.
Apie namą formavome 1 metro pločio nuogrindą, kas itin pasiteisino, nors ir svarstėme ją daryti siauresnę. Taip pat buvo suformuoti dveji laiptai, bei įvažiavimas į garažą. Brangiausia apsiėjo įvažiavimas, kuris yra 25 m. ilgio ir 3,2 m. pločio. Ilgai svarstėme skaldos keliuką, tokį angliško stiliaus, tačiau galiausiai laimėjo trinkelės.  Trinkelių viso gavosi apie 190 kv.m.  Darant kelią jis buvo užpiltas statybinėmis atliekomis ir užpiltas žvyrų. Čia ir buvo mūsų didžiausią klaidą, ruošiant pagrindus meistrai patarė visą tą gerį iškelti, nes plytas, didesnius akmenis šaltis gali su laiku pradėti kilnoti, kartu keliant ir trinkeles. Per kelias val. viskas buvo iškasta ir atvežtas naujas tinkamas gruntas keliui.Bortelius dėjome tik ten kur važinės automobiliai, kitur užbaigimui buvo dedama statmena trinkelė ir pribetonuojama. Antrą kartą dėčiau vejos bortelį, žolė toje vietoje beveik neturi kur augti, ką bandome išspręsti ištepdami tą vietą hidroizoliacija prieš užpilant juodžemiu. 

Didžiausią įspūdį  paliko 500 kg. vibroplokšė, kuria buvo itin kruopčiai tankinamas gruntas, jį nuolat laistant, galiausiai jis buvo toks kietas, kad net nebesigėrė vanduo :) Nors važinėjant apie namo ir buvo kilę realių grėsmių, dėl gipso lubų trūkimo, tačiau to išvengti pavyko. Vandens surinkimo trapai buvo montuojami dvejose vietose, į ten suvedant trinkeles. Pasirinkome standartinius polimerbetonio lenkiškus latakus, su skardinėm grotelėmis, atlaikančios tiesioginę 1,5 t. apkrovą. Ketiniai trapai labai jau kandžiojasi su savo kainomis. 

Patys darbai truko gana ilgai, buvo žadėta 2 savaitės, tačiau viskas užsitesė beveik mėnesį ir paskutinėm dieno dar pradėjo snigti ir spausti šaltukas, nors prieš tai visą parą laikėsi pliusinė temperatūra ir pašalas jau buvo iškeliavęs. O daugiausiai galvos skausmo kėlė įėjomo laiptai, norėjome ir atskirą aikštelę betonuoti ir polius gręžti, tačiau galu gale pasirinkome tradicinį laiptų iš trinkelių variantą, vidų užpildant žvyro-cemento mišiniu. Tikėkimės su laiku laiptai nepradės judėti. Slenksčio klausimą sprendėme paprastai, trinkelė toje vietoje pjaunama iki 2-3 cm. storio ir klijuojama  ant 20 cm. storio Nep'so.  Vasarai teliko smagiausias darbas su karučiu išsivežioti apie 8 kūbus juodžemio ir pasisėti žolę :)

Kodėl diena X, kuri buvo minima įrašo pradžioje? Ir kodėl taip skubėjome pagalvosite? Priežastis labai paprasta, norėjosi vėžimėlį stumdyti trinkelėmis, tad ir skubėjome suspėti su visais darbais iki šios gražios dienos :) Ką gi, IKnamai sėkmingai pildomi :) ne toks jau ir didelis tas namas atrodo ;)22 komentarai:

 1. ooo, sveikinimai naujiems gyventojams :) geras jausmas, kai su tapkutem jau gali po svaru kiema pasivaiksciot.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Basom ar su šlepetėm labai jau geras jausmas, ypač kai nereikia 3 kart per dieną namų siurbti, nes visur tik smėlis ir žvyras :)

   Panaikinti
 2. Atrodo gražiai. Kaip Jūs galvojate, kiek galėčiau sutaupyti nuo 20eur/kv, jeigu esu pasidaręs pilnai suvibruotą visą sumuštinį su žvyru, skalda ir nuolydžiais? Reikėtų atsijų, trinkelių ir darbo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Senais pinigais už trinkelių dėjimą imdavo apie 30lt 1kv.m. dabar spėju bus apie 10 e. tik už darbą, nors aišku geriau pasiskambinėti vietiniams meistrams.

   Panaikinti
 3. Kur planuojate nuleisti lietaus vandenį nuo trinkelių? Ir 22-oje nuotraukoje - matomas šulinio dangtis, gal galite pakomentuoti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lietaus vanduo suvestas į trapus, vienas prie garažo(matosi foto), kitas nesimato, nes užkrautas garažo lubų lentomis :) trapai įjungti į bendrą lietaus sistemą, kuri išbėga į ant melioracinio rinktuvo pastatytą šulinį, ten pat ir iš valyvo įrenginių viskas bėga. Šulinio dantis skirtas drenažo apie namo apžiūrai :)

   Panaikinti
 4. Sveikia,

  Kodel nuogrinda 1m pasiteisino. As planuoju 60cm daryti, aplink nama galima ginir zole apeti...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Taip, žole pilnai galima,tik praeitais metais aš ją tiek iki tvenkinio vaikščiojau, kad pavasarį tris mėnesiu takelis matėsi :)
  patogus nes: telpa karutis, patogu praeiti pačiam, be problemų pravažiuoji su vėžimėliu :) kiekvienam savo prioritetai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dideliausi nuoširdžiausi sveikinimai! APlinka atrodo fantastiškai, o vežimėlis tik dar labiau viską puošia :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui, aplinka atrodys dar fantastiškiau po keletos metų kai truputį paaugs :) visgi apie 300 medžių susodintų apylinkėse savo padarys :)

   Panaikinti
 7. Sveikinimai šeimynėlei! :)
  Puiku kai gali basomis ar tapkutėmis aplink namą vaikščioti, mes kaip tik kaip ir jūs šiuo metu tuo pačiu visą vasarą džiaugiamės :) Pamenu tą laiką kai netikėtai snigo, mums betonavo kieme vartų stulpus, nors trinkelių klojimui dar sakė tuomet palaukti mėnesiuką kol drėgmė iš žemės visiškai išeis.
  Nuogrindą darėme 1,2m aplink namą ir labai tuo patenkinti, neverta taupyti tų kelių šimtų eurų jei tik įmanoma. Smagu kai nereikia trintis į namo sienas ir turėti laisvą praėjimą, juk namie į kambarius praėjimo taip pat vengiame daryti siauresnio nei 1,2m, o lauke patogu ir su karučiu kažką atsivešti, nereikia per žolę su ratu trintis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pas mus tos drėgmės ir pašalo visiškai nebebuvo jau kelias savaites, Klaipėdos ir Vilniaus klimatas skiriasi ir gana ženkliai, ką galite teigti gyvenę abiejose miestuosee :) o dėl pločio pilnai pritariame.

   Panaikinti
 8. Gal galite pasakyti jūsų projekto pavadinimą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad tas mūsų projektas nėra visiškai kartoninis, tiksliau stipriai koreguotas kartotinis :)

   Panaikinti
 9. Nuoširdūs sveikinimai, pagaliau įsikūrus naujuose namuose :) ps. labai jau susiderinot su ratukais :)

  __________________________
  projektavimo paslaugos

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gal ir kontakta prie progos parasysite :)?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sveiki,jei likote jais patenkinti gal galite ir man atsiųsti jų kontaktus.Ačiū. b.zydrunas@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 12. Gal galite pasidalinti meistrų kontaktais ? Kiseliauskasr@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai

  1. Sveiki, susisiekite per FB, bus paprasčiau ir greičiau :) https://www.facebook.com/IKnamas/

   Panaikinti