2016 m. kovo 15 d., antradienis

Legendinio "Fiskars" brokdirbystės arba "Made in Polska".

Šis įrašas apie tai kaip legendiniai gamintojai, tampa eiliniais masinės produkcijos, greičiausiai skirtos 3-ioms pasaulio šalims, "štampuotojais".
 Niekas nenori dirbti nepatvariais, nekokybiškais įrankiais. Kaip ir dauguma sodininkų-daržininkų ar statybininkų mėgėjų, pamėgome gerus įrankius. Su įrankiu turi būti malonu dirbti, kartais sumokant už tai keliais eurais daugiau. 
"Fiskars" produkcija Lietuvoje prekiaujama jau daugybę metų ir šis gamintojas buvo užsitarnavęs tikrai itin gerus atsiliepimus. Mūsų "Fiskars" įrankių kolekcija taip pat gana nemažai: kastuvas, keli grėbliai, kauptukas. Artėjant sodininkystės sezono pradžiai nutarėme įsigyti dar vieną kokybišką įrankį - šakes, kuris senovėje ir vietoj ginklo pasitarnaudavo. Eilinis apsipirkimas Pigu lt parduotuvėje, eilinis prekių atsiėmimas, eilinis prekių išpakavimas. Tačiau viduje dovanėlė, kuri greičiau primine ne legendinio gamintojo įrankį, o Baltarusijos kolūkio garaže suvirintą metalo gabalą.
Kaip ir mūsų įsigytas pirkinys, taip ir dalis šio gamintojo produkcijos gaminama Lenkijoje. Greičiausiai tokios kokybės gaminiai pasiekia tik rytų Europos, Afrikos ir Pietų Amerikos šalis. Nemanau, kad gamintojai drįstų tokius gaminius vežti į vakarų Europą. Eilinį kartą pasitvirtino teiginiai, jog į Lietuvą kaip ir į kitas rytų Europos šalis galimai vežama prastesnės kokybės įvairių gamintojų produkcija. Įdomiausias klausimas mums, kaip tokios kokybės gaminys atkeliauja iki kliento. Kelias nuo gamyklos iki kliento gana ilgas, juk gaminį mato gamintojai, importuotojai, el. prekybos atstovai, įmonės logistai. Nepastebėti brokdirbystės šedevrų tiesiog neįmanoma.
Kreipėmės tiek į pigu lt el. partuotuvę iš kurios pirkome prekę, tiek į Fiskars atstovus Lietuvoje. Daug kalbų, daug pažadų, kad šis gaminys išimtas iš prekybos, tačiau.......pigu lt ir toliau galima įsigyti šį įrankį. Taip pat keliasdešimt panašios kokybės šakių yra Moki veži parduotuvėje Klaipėdoje. Fiskars atstovai pareiškė, kad ši el. parduotuvė prekiauja ne jų importuojama produkcija ir iš kur ji yra įvežama nežino. "Aš negaliu garantuoti, kad tai Fiskars produktas, nes Pigu.lt nėra oficialus Fiskars atstovas Lietuvoje." Citatos pabaiga. Tad pirkdami brangų ir rimto gamintojo produkcija, Jūs ir patys nežinosite ką ir kur pagamintą gausite.
Liūdna, kai gamintojo atstovai ir prekeiviai patys nori sugadinti savo atstovaujamą prekės ženklo vardą.

Įdomu kaip į tai sureguos Fiskars vadovai Suomijoje? Reikės sukurpti laiškelį ir Jiems......
25 komentarai:

 1. šakės kaip šakės mėšlui paimt užteks :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. blogiausiu atveju šašlykus sumovus bus galima kept :) Apie viską pagalvota :)

   Panaikinti
 2. Tai juk pirkta preke galima gražint per 15d. Kai perki iš el. Parduotuves, be jokiu paaiškinimų...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turbūt norėjai pasakyti per 14 dienų :) Esmė yra negražinime, o kaip tokios prekės išvis patenka pirkėjams :)

   Panaikinti
 3. O kokia problem? Negražiai atrodo?
  Pigiausias modelis, už 15E.
  Manau atitinka kainą.
  O stiprumo dar nevertinai, spėju

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Modelis tikrai nepigiausiais, o vienas iš brangesnių :) dėl to ir piktą

   Panaikinti
  2. O esat kitur matę šitą patį modelį gyvai? Ta prasme gal čia tiesiog toks produktas ir tiek? Jei visgi taip nėra, turit pilną teisę grąžint ir toliau šnekėt tiek su pigu.lt, tiek su fiskaru.

   Reikia pamiršt tuos laikus, kai gavęs liaudiškai tariant šūdą grįždavai iš parduotuvės nuleista galva. Reikia ieškot teisybės :) Tuo labiau, kad dabar tai yra tūkstantį kartų lengviau, nei anksčiau. Taip padėsit ne tik sau, bet ir būsimiems pirkėjams.

   Panaikinti
  3. Tai gal pakanka paveiksliukus pažiūrėti...
   Matosi, kad ši šakė ir turi būt tokia - suvirinta.
   Virinimo gražumas nuo žmogaus priklauso, tad tai nėra garantuota lygiai, visad. Ką padarysi, Bet kasti tai netrukdo ;)
   http://irankiucentras.lt/aplinkos-prieziura/kastuvai-sakes/sake_ergo_velenos_perkasimui-133400_fiskars.
   Galbūt, šios virintos, neteikiamos pinigengesniems klientams vakaruose.
   Jiems siūlomos elegantiškos iš metalo plokštės išpjautos šakės.
   Bet žymiai brangiau
   http://irankiucentras.lt/aplinkos-prieziura/kastuvai-sakes/sake_ploksciais_virbais,_fiskars_xact_m-133480
   TIK šios šakės nebūtinai tvirtesnės už virintas.

   Panaikinti
  4. Modelis apžiūrėtas keliose parduotuvės, skirtumas jaučiasi. Dėl prekės gražinimo sutarta seniai, minėta el. parduotuvė labai nenorėjo, jog būtų parašytas šis įrašas, bet net ir pasiūlius pačias brangiausias fiskaro šakės, mes vistiek norime pasidalinti info su skaitovais :) Tokiose istorijoje svarbiausia netylėti. Sumokėjus pinigus turimte gauti kokybišką gaminį, o ne ššš...... Su kampiniu šlifuokliu ir suvirinimo aparatu manau daugelius iš blogeriu galį geresnės kokybės šakes pagaminti :) Keistas kai kurių skaitovų požiūris dėl jų nuomone tinkamo pirkinio, neva ne apdirbimo kokybėje esmė. Įdomu kaip reaguotumėte nusipirkę tokios kokybės ir apdirbimo naują automobilį?

   Panaikinti
  5. Visokių žmonių yra... ;)
   Kiti va tik su Rolls Royce gali važinėti ir tik todėl kad jo linges grynakraujis britas 200 valandų rankomis šlifavo... ;)
   O man nesvarbu kaip atrodo, jei nesimato. Svarbu funkciją atlieka.
   Bet kokios šakės už mėnesio atrodys vienodai... jei jomis dirbama.
   O ar ilgai vienodai funkcionuos iš vaizdo tikrai nepasakysi.

   Panaikinti
  6. pps. Erzinu aš ;)
   Nes atvejis gal nevertas pasipiktinimo.
   Bet kiekvienas turi savus požiūrius.
   Atsiprašau ;)

   Panaikinti
  7. Nepritarčiau tokiai nuomonei, nes tada svarbiausia bus daikto atliekama funkcija, visiškai neatsižvelgiant į jo apdirbimo kokybe/išvaizdą. Tada visi galim prekintis Kalvarijų turguje pas diedukus prekiaujančius Minsko gamybos šakėmis ir džiaugtis :)
   Rolls Roycais nevažinėjom, pripažystam Škoda, su kuria ir į sodą anot posakio :) tačiau vadovojantis tokia logika mašina gali būti skylėtu dugnu, bet atlikti savo funkciją - nuvežti iš taško A į tašką B.

   Panaikinti
 4. O motoriuko nebuvo, gal nepilna komplektacija :) Šiaip jei rimtai, įdomu ar kiti fiskars įrankiai pirkti per pigu irgi tokios pat kokybės ar geresnės? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Motoriuko nebuvo, bet robotukas kuris kiekvieną pavasarį ir rudenį perkasinės daržą buvo pasiūlytas kaip priedas :)

   Panaikinti
  2. Pirkau fiskars kastuva is Pigu.lt negaliu atsidziaugt, tevas toki pati kastuva berods is senuku pirko, jokiu skirtumu nepastebejau.

   Panaikinti
  3. Pirkau ir aš anksčiau sniego kastuvą ir kauptuką, taip pat viskas gerai. Tokių "apdirbimo šedevrų" nematyti :)

   Panaikinti
 5. Modelis brangus bet noredami sutaupyti nupirkote internetu.Ar zinote kas moka dvigubai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ir kas, kad internetu? Nereik nesąmonių rašinėt prekeiviam po anonimo kauke :)

   Panaikinti
  2. Matyt gyvenate akmens amžiuje ir atsiskaitote natūriniais mainais turguje gyvūnų kailiukais :) ? Kriauklių, kailiukų ir grūdų mainų epocha baigėsi seniai.
   90% namo statybini7 medžiagų pirkome internetu, ir nebuvo jokių problemų

   Panaikinti
  3. tai cia tipo jei perki internetu, tai esi skupus?! :D Tai jus gal dar ir Faksa naudojat vietoj el pasto?

   Panaikinti
 6. Iki siol 100% japonisku kompaniju naudoja faksa.Akmens amzius pasiteisino matyt.nereikia isteriskai reaguoti i paprasta komentara.kiekvienas turi savo nuomone.Su artejanciomis Sv.Velykomis.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nieko nei teist, nei gint nenoriu. Bet Pigu sakiu negamina, o grazinti, kaip suprantu sutiko pinigus. Na mes visi pamateme, kad Fiskars ne visi irankiai dailus, bet turbut kiekvienas turime kazka is Fiskars ir nesiskundziam. Tai kaip suprantu visi viska suzinojom ir jau galim visi visiems buti atleide:)

  As asmeniskai daug Fiskars irankiu pirkau is Pigu ir man viskas veikia. Kai turejau Pigu priekaistu del keistoje vietoje suplysusiu batu, gavau pinigus atgal.

  Peace!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Esmė ne pinigų gražinime, esmė kaip tokia prekė patenka klientui, ką veikia 2-3 grandys įvairiaus rango darbuotojų :)

   O ant pigu nepykstame, tiesiog išsireikalavome kompensancijos, šakės keitimo į pačią brangiausią iš jų turimų fiskaro gaminių, be jokių priemokų, galėsime palyginti kokybę :)

   Panaikinti
 8. Pažiūrėkit 4:40 https://www.youtube.com/watch?v=pRXBBZsseuM
  manau daiktas tikrai kokybiškas.

  AtsakytiPanaikinti