2016 m. vasario 23 d., antradienis

Sodo traktoriukas ir krūmapjovės pasirinkimas


Pavasaris ir žolės pjovimo darbai artėja. Šį kartą apie rimtą techniką, tarpukario Lietuvos tankus ir galbūt būsimą projektą :)
Turint standartinį 10-15 arų sklypą, sodo technikos pasirinkimas yra gana paprastas: savaeigė/nesaveigė žoliapjovė, prekinio vardo garsumas, atsiliepimai ir aišku kaina. Mūsų sklypas nėra visiškai standartinis, tad ir sodo technikos mums reikėjo šiek tiek rimtesnės, visgi šienaujamo ploto apie 50 arų, plius didelis, ilgas ir gana statokas šlaitas. 
Pavasarį pradėjome dairytis dviejų pirkinių: 1. krūmapjovės, liaudiškai trimeriu vadinamos. 2. sodo traktoriuko.

Krūmapjovei  esminiai reikalavimai buvo galia, kaina  ir gaminio įvairiapusiškumas t.y galimybė montuoti įvairius pjovimo diskus. Stihl ir Husquarnos gaminius iš karto atmetėme, dėl labai nemažos galingesnių įrankių kainos. Apsistojome ties Jonsered ir McCulloch. Varikliai tie patys kaip ir Husquarnos, tik surinkta kitose gamyklose. Aptikus akcijinę prekę nedvejojome ir pasirinkome McCulloch. B40 ELITE modelį. Galia, didelė kuro bakelio talpa itin sužavėjo, visgi 1,5 kW savo daro. Dirba gana tyliai, ausinių bent kol kas nenaudojau. Dedamas standartinis diskas su pjovimo valu, "tridantis"  ir krūmynams pjauti diskai. Didžiausi minusai: nelabai patogus krūmapjovei kabinti skirtas diržas su petnešomis, bei prastos kokybės kinietiški tvirtinimo varžai, kurie jau po pirmo pjovimo išlakstė :)  Kaina beveik dvigubai mažesnė lyginant su analogiškais kokybiškais kitų gamintojų gaminiais. 

Sodo traktoriuko pasirinkimas buvo itin paprastas ir greitas. Turbūt tai greičiausiai mūsų įsigytas daiktas, jį tiesiog gavome dovanų :)  Traktoriukas 8 metus darbavosi pas uošvius, tad jiems nusprendus pasikeisti naujesniu gaminiu "senąjį" priglaudėme mes.  Svarbiausia, kad per 8 darbo metus, nebuvo jokio rimtesnio gedimo, apart peilių galandymo, tepalų keitimo ir keletos aplamdymų :)  Žoliapjovė iš karto pakrikštijome: suteikėme  itin garbingą "KERŠTO" vardą, vos pamačius iš karto iškilo tarpukario Lietuvos tankų vaizdiniai. Ateityje tai gali peraugti į naują "MCC Bober-military-garden tractor" projektą :)

Kerštas: modelis- Craftsman LT2000, variklis 17,5 arklio galių, pjovimo plotis netoli 1 m., mulčiuoja, pusiau automatinė greičių dėžė, šviesos, šildomos sėdynės ir net kavos ar kito gėrimo laikiklis. Ir kas svarbiausia vieno šeimininko :) Tik serviso knygos trūksta ir į automobilių turgų galima vežti. Sklypą su šiuo būsimu projektų nušienaujame per 2-3 valandas. Su savaeige žoliapjove užtruktume turbūt 8 val. Likusį laisvą laiką galima skirti poilsiui, o ne šieno ravėjimui. Aišku viskas nevyktų taip greit, jei ne gerai išlygintas sklypas, kliuvinių nebuvimas, sklypo zonų planavimas.Svarbiausi naujo sezono darbai:
1. užsakytas mulčiavimo dangtelis;
2. užsakytas priekinio apšvietimo gaubtas;
3. pakeistas tepalai, naujas oro filtras ir priešfiltris, įmontuotas iki tol nebuvęs kuro filtras;
4. sutvarkytas priekinis kiauras ratas;
5. priekabos gamyba;
6. Kitam žiemos sezonui-sniego peilis ir galbūt grandinės.

Didžioji dalis trūkstamų dalių gauta ir jau sumontuota laukia sezono pradžios, kažkaip užsisėdėjo visi jau namie :)

6 komentarai:

 1. Isivaizduoju, kiek dziaugsmo teikia tokios dovaneles.Dar syki padekokit seniui salciui.

  Laurynas

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turint didelius pjaunamos žolės plotus, toks traktoriukas tiesiog būtinas :)

   Panaikinti
 2. McCulloch'u aš irgi labai patenkintas. Praeitais metais nusipirkau mažylį Trimmac modelį drenažiniam grioviui ir aplink visokius kampus/kraštus prašienaut. Už jo kainą būtų gavęsis galingesnis prastesnio gamintojo modelis, bet pačiupinėjus juos skirtumas surinkimo ir medžiagų kokybės akivaizdus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. McCulloch gaminiams mes taip pat riebų pliusą dedam, nepaisant keletos nedidelių jau įvardintų trūkumų. Prieš tai žiurėjau 0,75 kw galio trimerį, kuris pagal savo nedidelę kainą paliko labai gerą įspūdį.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Turiu ir as nemaža plotą prie namų. Pirmus porą metų tiesiogine ta žodzio prasme kankinausi pjaudamas žole su trimeriu. Paskui neapsikenciau ir klausinejau rekomendacijų, kur pardavinėjami naudoti sodo traktoriukai. Rizikavau, įsigijau iš turgaus naudotą ir ligi šiol labai patenkintas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Didelio ploto šienavimas su trimeriu ar stumdoma žoliapjove vargas, o ne darbas :)

  Kokį įsigyjote, mes kaip tik priekabą baigėme gaminti :)

  AtsakytiPanaikinti