2015 m. lapkričio 19 d., ketvirtadienis

Plytelės, grindys ir derybos.

Aprimus įsikūrimo ir persikėlimo į pajūrį džiaugsmams,  prisiminėm, jog jau laikas naujam įrašui. Šį kartą apie grindis ir plyteles.
Ilga ir varginanti kelionė po parduotuves, interjero salonus ir internetinius puslapius, kol galų gale išsirinkome to ko norime.  Turint neribotą biudžetą išsirinkti galima greit, tačiau didžioji dalis jo neturi. Tad ir mes iš anksto buvome nusistatę keliamus reikalavimus ir galimą biudžetą šiam etapui. Beveik visos plytelės buvo pirktos didžiuosiuose prekybos centruose gana patraukliomis kainomis. Didžiausią įspūdį paliko kamino sienelės plytelės 2 rūšies pirktos iš Iriso, bei vonios sienų kinietiškos plytelės, kurios pasirodė itin kokybiškos, ir labai gerai besivalančios. Plytelių meistras, apžiūrėjęs mūsų pirkinius, pagyrė už itin kokybiškas plyteles, kurios jam pasirodė ir itin brangios. Taip pat nustebino ir Iriso vadybininkai, kurie neskiria kinietiškų plytelių nuo ispaniškų ir siūlė mums grindines plyteles kaip jie sakė "iš tos pačios kolekcijos" tik kaina 10 kart didesnė, nei mokėjome mes :)
Dedame didelį pliusą nedemokratiškai ir nedraugiškai Kinijos liaudės respublikos akmenskaldžių produkcijai + Kartais verta nepabijoti ir pirkti mažiau žinomo gamintojo produkciją, aišku prieš tai įsitikinus jo kokybę.

Iš pradžių buvome kategoriškai nusiteikę, jog plytelės bus virtuvėje, vonios kambariuose ir tambūre. Tačiau atsivežę plyteles ir išsidėlioja jas svetainėje labai greit apsisprendėme, jog viso namo pirmo aukšto grindų danga bus akmens masės  60x60 cm., lekiškos Stargres gamintojo Techno steel  plytelės.

Žiemą ir pavasarį pasipraktikavę namo techninėse patalpose klijuodami plyteles, pasilikome sau garažo grindis. O viso namo darbus patikėjome plytelių meistrui. Darbų įkainiai standartiniai 10 E/kv.m. Dirbo tvarkingai, tik labai jau ilgai, viskas užtruko 1,5 mėn. Klijus ir glaistą naudojome Ceresit gamintojo. (C17 ir CE40).
Patarimas besistatantiems: derėtis, derėtis ir dar kartą derėtis. Ermitažas kiekvieną savaitę taiko 30 proc. nuolaidą. Mes kreipėmės pas vadybininką, vėliau ir pas parduotuvės vadovę ir po ilgų diskusijų išsireikalvome 35 proc. nuolaidą visoms pirmo aukšto grindinėms plytelėms, aišku kiekis taip pat gana nemažas apie 80 kv.  Kol kas išspūdžiai labai geri, labiausiai bijojome, jog šiltuoju metu laiku, kai neveiks šildymo sistema, šals kojos. Tačiau 20 cm. storio šiltalas po plytelėmis ir vitrininiai langai pietų pusėje šią problemą išsprendė. Paleidus šildymo sistemą šiluma juntama labai nežymiai, į grindis paduodama 30-32 laipsnių temperatūra.

 Antram aukštui pasirinkome austrišką Kaindl 32 klasės 10 mm storio laminatą. 
Kodėl ne parketlentės ar kitą "ekologišką" produktą? Ilgų diskusijų nebuvo, visu grindų gamyboje naudojami klijai ir kitos rišančios, dažančios ir kitos medžiagos, kurios ekologiškumu nepasižymi. Tad ir skirtumo tarp kokybiško laminato ir parketlenčių nelabai matome. Aišku, jei pas mus būtų ne grindinis, o radiatorinis šildymas, būtume rinkęsi paprastas, tradicines medines lentas, tačiau jos nebendrauja su mūsų šildymo sistemai. Teko aplankyti ir vieną pardavėją prekiaujanti "ekologišku" laminatu, tačiau argumentai pastarojo argumentai nesužavėjo. Be to visą produkcija yra sertifikuota ES ir turi atitinkamus sertifikatus. Laminatui naudojome specialų šildomom grindis skirtą paklotą, kurio kaina gana solidi. Nemaloniai nustebino, gana sudėtingas Kaindl lamino klojimas. 


  
 

 Ir ateičiai liko antro aukšto vonios kambarys, kuris projektuojamas kaip tik šiuo metu :)
22 komentarai:

 1. Labai skoningai atrodo. Kaifuoju žiūrėdamas į laiptus ir židinio plyteles :) Turiu 2 klausimus:
  1. Ar jauku, kai 1 aukšte visur plytelės? Pvz, kai nešildoma ir vaikščiojama basomis? Ar nesijaučia toks "biuro" efektas? Kai visur plytelės man norisi vaikščiot su batais :)
  2. Kodėl klozeto nedarėte pakabinamo, kai slepiasi bakelis?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žavu! Laiptai labai fainai atrodo, kiek tokie atsiėjo? Gal bus įrašas apie juos? Būtų smagu.
  Ir virtuvę fone jau matom :) Laukiam papildymo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Paliekame intrigą :) tiek apie virtuvę, tiek apie laiptus pasidalinsime gerąja patirtimi artimiausiu metu :)

   Panaikinti
  2. Gal galite išduoti kas pagamino laiptus, mum labai aktualu, o žadėto įrašo nera. Būčiau labai dėkingas.

   Panaikinti
 3. Dėkui stengiamės :) bijojome ir mes galimo "ofisinio" efekto, tačiau realybėje tai visiškai nejuntama, o ir priežiūra gana paprasta. Šalčio atžvilgiu akmens masės plytelės yra šiek tiek šaltesnės už laminatą, tačiau kojos tikrai nešala ir veltinių nereikia :)
  Klozeto atsisakėmė kabinamo dėl mažos wc patalpos pirmam auktšte, kur ir taip viskas itin kompaktiškai tilpo. Antrame aukšte sanitariniai prietaisai bus "pakabinti".

  AtsakytiPanaikinti
 4. 12-toje nuotraukoje (kur antrame aukšte nufotografuoti laiptų turėklai): kaip išsprendėte paskutinės pakopos/ 2a grindų mazgą (ta vieta, kur prasideda 2a laminatas, lipant laiptais)? Jeigu nieko nedaryti, tai matytųsi laminato kraštelis - kaip jūs sprendėte ? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pridėjau kelias papildomas foto, kad būtų aiškiau :) minėta vieta uždengta specialiai laiptininko pagaminta uosine plokšte.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Visiškai ne, nelabai ir juntamas jis.

   Panaikinti
 5. Gal laiptų meistro kontaktus išduosit? patenkinti jo darbu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Darbu patenkinti,bet buvo ir tvarkomo broko,apie tai bus įraše apie laiptus.

   Panaikinti
 6. Fainai atrodo interjeras.

  O laminato kokia kaina?
  Klojot patys ar samdynys dirbo? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pradejom dėti patys, pabaige plyteluu klijuotojas,laminata esam dėja ne kartą, tačiau šis turėjo savo specifiką,labai jau keistas užraktas galuose. Kaina apie 40 senųjų Lietuvos ilgūjų pinigų, aišku juk akcija buvo ;)

   Panaikinti
  2. super viskas atrodo! Reikejo nepabijoti, butum ir nama issiklijaves, grazaus pinigelio sutaupes :) Laminato as pamenu irgi buvau papirkes vienam kambariui, tai uzraktai luzinejo, nesikabino isvis, teko vezti atgal visa...ji renkantis reikia dideli demesi i uzraktus kreipti!

   Panaikinti
  3. Pas mus užraktai nelūžinėjo, o itin sunkiai fiksavosi,buvo ir minčių apie vežimą atgal. Sau garažas liko, užteks ir ten 36 kv.suklijuoti ;)

   Panaikinti
 7. Super, labai gražu! Asmeniškai vengčiau juodos spalvos interjere, todėl kliūna laiptai, bet čia juk skonio reikalas. Labai gražiai ir moderniai atrodo pirmo aukšto plytelės, virtuvės baldai, durys taip pat suderintos puikiai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Po tokių komentarų jau rimtai svarstome ir darbus mesti, bei tapti interjero dizaineriais ir statybų prižiūrėtojais ;) permainų metai šie :)

   Panaikinti
 8. Gal gali parašyti kuom neštikino ekologiškas laminatas? Aprašymas tai gana gražus....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nepaliko jis didelio įspūdžio, visgi ir kaina gana vidutiniškai ir storis neitin jei ne klystų 7 ar 8 mm.
   Be to ir pasakos apie ekologiškumą pasirodė nieko vertos, ypač paklausus pardavėju, jog kitų gaminiai taip pat sertifikuoti EU.
   Labiausiai patiko Allock, bet jo ir kaina ženkliai didesnė....

   Panaikinti
 9. O virtuvės plytelės nėra labai brangios? Kaip dėl jų ilgaamžiškumo? Tikrai būtų įdomu sužinoti kaip atrodo jos po kurio laiko, ar spalva nesikeičia, nesutrūksta ir pan...

  AtsakytiPanaikinti
 10. Plytelių kainos po derybų iki 15 e/kv.m kas manau nėra itin brangu, lyginant su itališkom-ispaniškom siūlomų prekybos salonuose.
  Trūkusių nėra ir neturėtų būtų :) plytelę suskaldyti reikia sukebėt arba tepti klijus nepilnu perimetru, spalva akmens masės irgi manau gana sunkiai keičiasi :)

  AtsakytiPanaikinti