2013 m. rugpjūčio 23 d., penktadienis

2013 vasaros darbai.

Artėjant rudeniui darbai rimsta. Iš karto atsiprašome visų sekančių mūsų blogą už pasišalinimą iš virtualios erdvės, tiesiog ši vasara buvo sunki ir užimta kaip niekada. Teko būti  tiekėjais, vadybininkais, derybinkais, žuvivaisos ir melioracijos specialistais. Vasara praleista statybose, aišku visi darbai buvo nutraukiami prieš Vilniaus Žalgirio futbolo rungtynes :), jos buvo atgaila ir poilsis po sunkių darbų.
Šiame įraše bandysime apibendrinti visus per šią vasarą mūsų nuveiktus ir planuojamus nuveikti darbus.
Per du mėnesius savo namuką pakišome po stogo, darbai truko nuo birželio mėn. pradžios iki rugpjūčio mėn.

Mūro darbai sėkmingai pabaigti, Lode keramikiniais blokeliais džiaugiuosi, atliekų liko visiškai minimaliai. Žiedai, sąramos buvo maišomi ir pilami vietoje. Mūrui sunaudojome apie 6 kūbus kalkiniu mišinio, kuris vietoje buvo permaišomas su cementu.


Užlipus kopėčiomis į antrą aukštą kiekvieną kartą nustembu ir džiaugiuosi, jog namas ne vieno aukšto. Vaizdai iš ties fantastiški, juolabiau kai juos matysime kiekvieną dieną.

Stogas buvo uždengtas per geras tris savaites. Mediena džiovinama buvo jau nuo velykų, medienai impregnuoti naudojome impregnantą Altax Baramon C30, impregnavome patys su šeimynos pagalba. Medienos kokybe nesidžiaugėme nei mes patys, nei stogdengiai. Mediena pasikraipiusi, kai kas nelygiai išpjauta. Ech, o pavasarį taip ja džiaugiamės. Stogo plėvelę visgi pasirinkome Tyvok Pro+tape lipinamu kraštu dėl mažo stogo nuolydžio. Niekad nebuvo pagalvoję, kad stogui gali prireikti tiek daug tvirtinimo detalių. Mūrlotai tradiciškai tvirtinti prie į monolitinį žiedą įbetonuotų ankerių, dėti kas 1m. Gegnių tvirtinimui naudojome 105x105 mm. sustiprintus kampus ir specialias 25 cm. gegnių tvirtinimo juosteles, bei plokšteles. Virš garažo sumontuota papildoma metalinė sija, kurios, visa laimė, nereikėjo pirkti, tad sutaupėm gražaus pinigėlio :) Gegnės "standartinės" 20x6 cm, murlotai 10x15 ir 15x15 cm. 
Metalinė sija.


Vainikas virš namo iškeltas taip pat buvo, ko pasekoje tiek statybininkai, tiek šeiminkas kita dieną jautėsi labai nekaip :) visas vakaras baigėsi chorų karais ir dainos: "plaukia upėmis lavonai, su išpjaustytais pilvais, o iš pilvo kyšo peilis su Lietuviškais ženklais" pamokomis :)
Stogo danga sumontuota gana greitai, dėl mažo stogo nuolydžio jis matoma iš tolėliau. Apsidraudžiant dėl galimo vandens patekimo po šiferiu, ar papustimo, šiferio persidengimo vietas papildomai izoliavome bitumime sandarinimo juostele. Juosta nors ir nepigi (50m. 50 lt), tačiau atrodo teisingas pasirinkimas. Bent mums lenkiškas šiferis žiūrisi labai gražiai.
Sienas, stogą ir kaminus mūrijo, montavo ir dengė ta pati 3 žmonių brigada. Pykomės su jais visą laiką. Vyrai dirbti mokantys, tačiau manantys, kad jie žino viską. Bendrą kalbą rasdavome ne visada, tačiau darbus atliko gana neblogai, nors po mūro darbų buvo kilę abejonių ar jiems visgi duosime dėti stogą. Galu gale prieš darbų pradžią buvome sudarę sutartį, kurioje abiejų pusių įsipareigojimai, ypač garantiniai. 

Bituminė sandarinimo juosta.


Be šių darbų nuveikta daug ir kitų. Pirmiausia buvo sutarta su ekskavatoriumi dėl kasimo darbų, įdėta kelio pralaida, iškastas griovys vandeniui nuo kelio nutekėti ir galiausiai padidintas tvenkinys bei sutvarkyti  per statūs krantai. O tvenkinukas gavosi tikrai laaaaaabai gražus :)  Kadangi esu užkietėjęs žvejys, tad visus šiuos metus stengiausi tvenkinį įžuvinti. Be anksčiau minėtų žuvų įleidau amūrų, 3 europinius šamus, 10 lietuviškų vėžių. Tad tvenkinyje šiuo metu gyvena karosai, karpiukai, keletą plačiakakčių, amūrų ir šamukų, bei vežiai ir aišku daug varlių :), kurios bus skanėstas paaugsiems šamams.Tvenkinys apie 10 arų, gylis 2-3 metrai. Tiesa buvo įrengtos kelios gilesnės vietos žuvų žiemojimui.
Griovukas lietui.
vaizdas po pakasinėjimų:)


Šiuo metu skardinami išmūryti Schiedelio kaminai, dedamos vėjalentės. Nemokamai gavus nemažą kiekį senų plytų mūrijamos vidinės pirmo aukšto pertvaros, ant mūsų anksčiau įrengtų pamatų. Taip pat pradėtas tvarkyti drenažas. Kaip buvome minėję, kasant pamatus per architektų, savivaldybės šulų ir kitų buriokratų tinginystę, gavome svetainėje dovaną, melioracinį rinktuvą 15 cm. diametro. Praeitą savaitę pavyko jį atrasti greta namo, artimiausiu metu darysime šio rinktuvo apvedimą apie namą. Įrenginėjamas drenažas ir apie namo pamatus, tačiau tam sutrugdė gausūs lietūs, tačiau šiuo darbus planuojame užbaigti kitą savaitę.

Su didele tėčio pagalba per 3-4 dienas pavyko apšiltinti gana nemažai išorinių pamatų. Pamatai iš vidaus šiltinti EPS 100 5 cm. iš išorės nusprendėme dėti geoporą 10 cm. + armavimo tinkiukas + kreisel armavimo mišinys, kiekvienas lapas buvo papildomai smeigiuojamas. 16 cm. koelner smeige, į skylias papildomai įpurškiant Penosil polistirolo klijų. Hidroizoliacijai naudotas geltonuose kibiruose parduodamas bitukas. Antrą kartą jo nenaudočiau, saulei pašildžius suminkšteja, tampa teplus.
 Rezultatas sakyčiau  gavosi net labai neblogas :)

Išsiuntinėtus užklausos firmoms dėl langų ir durų, daug nesiplėsime, tačiau pats įdomiausiai juokingiausias dalykas yra, jog mums ne neprašius firmos iškarto siūlo 55 proc. nuolaidą :)  Apsistojomę ties VEKA Alphaline 90 profiliu. Tik svarstome ar verta langus dėti prieš žiemą, ar juos tiesiog užkalti.
Spalio mėn. greičiausiai turėsime elektrą, didelis dėkui kaimynams, kurie leido tiesti požeminę elektros liniją per savo žemę iki mūsų sklypo.
Vasara iš ties darbinga ir produktyvi. Startavę su pamatais balandžio mėn. rugpjūčio mėn. gale galime džiaugtis gana dideliais pasikeitimais. Be artimųjų pagalbos viskas būtų buvę gerokai sunkiau. Artėja ruduo, teks plėsti mūsų augalų kiekį, planuojame apsodinti likusią pakelės dalį kalninėms pušimis, kad paaugusios neužstotų šimtmečio ąžuolo. Taip pat nusimato ir pakelės krūmynų pjovimas. Darbų įkarščiui atvėsus, stengsime dažniau atnaujinti savo internetinį dienoraštį, kuris ateityje manau apsiribos ne vien tik statybos klausimais, tačiau ir politikos, sporto ir gyvenimo kaime ypatumais :)
We will back !

20 komentarų:

 1. sveiki, sveikinam ir klausimus uzduodam :)
  1. drenaza ir lietaus kanalizacija darysit?
  2. kam smeigiavot geopora? jis juk zemem prisispaus...
  3. kiek cokolio bus islinde is zemes ir ar desite hidroicoliacine plevele? na ta, su kaubureliais
  4. mus pardavejai gasdina, kad nuo xps ir geoporo viskas po 1-2 ziemu atsoka, tipo "verkia zmones".. nebijot to?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip drenažas bus užbaigiamas kitą savaitę, apie namą tiesime 8 cm. drenažinį vamzdį su kokusu, namo kampuose bus įkasti plastikiniai drenažiniai šulinukai į kuriuos ateityje bus suvesti lietvamzdžiai. Visas lietaus ir drenažo vanduo bus nuvestas į šulinuką, o iš jo pateks tiesiai į melioracijos rinktuvą. Taip pat darysime drenažinio rinktuvo perkėlimą ir tvenkinio vandens lygį stengsimės pakelti, nes kol kas išbėga į melioraciją :)
  Smeigiavom dėl šventos ramybės, beje 14 cm. 0,8 mm. smeigės labaaai jau prastos, tinkamiausios pasirodė 16 cm. 10 mm. pritraukė super. Armavimo mišiniu tepsime du kart ir papildomai impregnuosime kažkokiu mišiniu impregnantu atstumiančiu drėgmę.
  Cokolio bus išlindę apie 30 cm., ne papildomai plėvelės nenaudosime, manome, jog bitukas+drenažas apie namą savo darbą padarys, beto ir sklypas gana sausas. Dėl atšokimo pirmą kartą girdžiu ir realiai pas nieką net matęs nesu, žinau, jog XPS papildomai sušveičia vieliniu šepečiu, jog geriau liptų klijai ir armavimo mišinys.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gal pasidalintumėt brėžinukais, jei tokie yra, drenažo aplink pamatus?

  AtsakytiPanaikinti
 4. ir lietaus kanalizacijos taip pat :)
  jei negaila ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. tokio kaipo projekto nedarėme, atvažiavo pažįstamas melioratorius pasižiūrėjo, patarė ir viskas :) viskas atrodys taip: 1 metro ar truputį didesniu atstumu aplink namą žvyre patiesiamas drenažinis vamzdis, kampuose kur bus nutekėjimai lietvamzdžiams-statysime nedidelius 30 cm. diametro gofruotus šulinukus, visam tiek požeminis, tiek lietaus vanduo patenka į šulinį (įleisti 2 žiedai), o iš jo tiesiai į melioraciją :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. ar yra kokie reikalavimai kaip pajungti lietaus (ar koki kitoki) vandeni i melioracijos vamzdzius? Noriu nuo stogo vandeni nutekinti i melioracijos vamzdi, ir idomu, ar yra kokiu niuansu?

  O po tvenkinuku pas jus nera melioracijos vamzdziu?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Viskas subėga iš laukų į tvenkinį melioracijos pagalba :), apie namą šią savaitę padarė 16 cm. diametro melioracijos apvedimą, pastatėmė šulinuką (2žiedai), tai ten ir sueies viskas, o jis pajungas prie melioracinio rinktuvo-kur viskas ištekės.

  Kiek mums aiškino pažystamas melioratorius: lietu, nuotekas is valymo irenginiu, drenaža apie namo - galima jungti į melioracija, kažkokių apribojimų nėra, svarbu padaryt viską sandariai, kad neužkimšti esančios melioracijos. Beje po polių grežimo ir chaltūrščikų projektuotojų ir savivaldybės klerkų užbetonavome 5 metrus vamzdžio, kas šią savaitę buvo atitaisyta :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. supratau, na naturalu, kad uzkimsti melioracijos ir patiems nesinoretu :) gal kartais melioracijos buvimas sklype ir turi privalumu net...ka nors ten nutekinti...

   Panaikinti
 8. Sveiki. Sakykite kas cia per siferis... kur toki galima isigyti...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. šiferis lenkiškas eurofalla cembrit vadinas, prekiauja dauguma Lietuvos prekybininkų

   Panaikinti
 9. Sveiki,sakykite,kur pirkote tą bituminę sandarinimo juostą? Kažkaip nerandame nieko panašaus......Ir kaip klijavote,ar tik kur persidengia lapai,ar per visa lapo ilgį?
  Ir ar likote patenkinti,savo stogo dangos pasirinkimu? Mes taipogi "svarstymo-pasirinkimo" stadijoje,tarp Eternito ir Eurofalos....
  Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 10. Sveiki, pirkome stogo dangų prekyboje, danga patenkinti, jei ne tinkuotojai būtume dar laimingesni :) antrą kartą jei rinkčiausi mažų lapų nebepirkčiau, nes kai toks mažas nuolydis matos tik iš toli, klijavome tik horizontaliai.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sveiki, gal pamenate kokių matmenų grebėstus naudojote?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. vieni buvo 5x5 kiti 3x6 , tik nepamenu kurie čia grebėstų matmenys :)

   Panaikinti
  2. Tai cia 3x6 bus pleveles taseliai, nes pas jus gegnes 6 storio (20x6). Svarstau uzsakyt mediena stogui, vieni sako rinktis grebestus 4x6, kiti 3x10 - sako lengviau pataikyt sukant siferi.

   Panaikinti
 12. 5x5 man irgi neitin patiko, nes meistrai keliose vietose ir nepataikė, ką pastebėjau vėliau, greičiausiai ir aš rinkčiausi platesniu

  AtsakytiPanaikinti
 13. Antiseptikas Altax baromon medienai nesuteikia ugnies atsparumo. Ar tai nebus problema priduoda namą? Sprendžiu kokį pasirinkt. Ar perkant reikia atitikties sertifikatu ar čekius rinkt?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sertifikatą gali duoti bet kuris pardavėjas, be to ji labai jau paprasta ir pačiam internete surasti, esame skeptiškai nusiteikę atsparumui ugniai, realiai ji yra itin trumpialiai, kitos medžiagos degios, tad kažin ar verta.
  Popieriukus turime, tačiau šiais laikais pridavimam tokiu dalykų jau seniai nereikia :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Sveiki, gal kas gali pasakyti? Jeigu mums reikia murloto 13,2m ilgio, tai geriau ji jungti is dvieju daliu ar is triju? Ar yra kazkoks skirtumas? Ar tai visai nesvarbu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Logiškai mąstant du jungimai geriau, aišku reikia atsižvelgti kur tie jungimai ir ar yra ant ko jie remiasi (laikanti siena, sarama). Konstruktoriaus nuomonė manau irgi nepamaišytų :)

   Panaikinti