2013 m. liepos 23 d., antradienis

Grįžtant prie projekto (vizualizacija), popieriukų

Na turėjom (ir visa laimė nebeturim) tokį architektą, kuriam vizualizacijas atlikti buvo per sudėtinga, ir per kurį patyrėm ir dar patirsim nemažus nuostolius. 
Tai gavom vizualizacijas visai neseniai, tik čia spalvos dar ne galutinės (gavom su dviem atspalviais) ir klinkerio gerokai pamažinom (nuo garažo visai nuėmėm ir atrodo tikrai geriau, atšviečia).
Kaip jau rašėm, tai mums buvo pasakyta, kad spalvos namo vis tik turi būti pasirinktos, tik atspalviai galės truputi skirtis. Kitaip reiks korektūrų ir už viską papildomai mokėti. Ir susipainiojom... Atrodo paprasti dalykai, bet... Buvom pradžioj nutarę dėti rudą stogą, po to susižavėjom Restoj grafitiniu, užsisakėm, nusipirkom.. vat tada ir prasidėjo:) langai "auksinis ąžuolas" nebetinka, pilki iš karto kainą pakelia, tai mąstom apie tamsiai rudus (standartinė spalva, tai kaina nedidės). Klinkerį jau tada paskui prie visko bandysim derinti, maždaug bent atspalvius reik žinoti. Žodžiu viskas tik atrodė paprasta, bet paskui taip susisuka.

Kažkas čia labai kritikavo dviejų aukštų namą, kai ūkininko sodybvietėj laaabai daug vietos. Turėtume sutikti, kad sprendimus nulėmė daug kas: turėjom plokštes, manėm pataupysim ant perdengimo, ir galiausiai paaiškėjo kad jos nė velnio netinkamos net, norėjom laiptų ir po jais knygų lentynos:)  kažkas tokio, tik su turėklais, arba didelio akvariumo po laiptais:) ir t.t. ir pan. tokie atrodo maži dalykai padaro didelius sprendimus. Kalbant dar apie plokštes, tai suprojektavo taip, kad per plokščių jungimą eina kaminas (krosnelės), bet angą tai pamiršo paprojektuot, na mes irgi nesužiūrėjom. Pamatėm tik kai plokštės jau buvo nupirktos. Vėl tada buvo nervų ir derinimo (o juk buvo galima specialiai išpjautas plokštes pirkt). Na bet išsprendėm pasitarę su įvairiais konstruktoriais, po gabaliuką (apie 20 cm) išpjaut iš kiekvienos, nenupjaunant armatūros. Ir aišku mūsiškiai statybininkai vėl trynė rankomis - papildomas užmokestis:) O jau į biudžetą netelpam kaip ir visi standartiškai... Nu negali numatyti visko, kad ir kaip bandytum skaičiuodamas viską apvalinti į didžiają pusę. Kainas, sąmatėles galėsim parašyti vėliau, atskiroj temoj, gal kam kada pravers ir prireiks ko:)

Kalbant apie popierizmą: Šiandien sužinojom, kad Topo nuotrauka jau viena padaryta, ir už kurią sumokėta 1000 Lt (atrodo ne pigiai...) netinka elektros tinklams darant projektą, reikės dar vienos, nes toj nuotraukoj ne viskas, kas jiems reikalinga matos... Vat tai tau. Kas kaltas? Lyg nežinojo, kad mums elektra bus reikalinga. Nors čia Lesto kažką irgi "sumalė" truputi, ir kiti.. Kaip visada kaltų nėra, tik mokėk pinigus. O gal mums tik atrodo, kad vienos topo nuotraukos turėtų pakakti.

6 komentarai:

 1. turi vienos pakakti, praejo pas mane visas elektriku projektas su viena nuotrauka, kai tokie dalykai darosi siulau nebuti mandagiu, o pradeti ant ju saukti, tada paprastai pradeda pakakti to kas yra(isbandyta, veikia) :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na cia ir del taisykles nr.1 - niekada neprasidek su savais. O kai isivelia savi, ttada, nei pasauksi, nei pareikalausi tinkamai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. kazkaip 1000 uz topo nuotrauka skamba ispudingai pernelyg... nesamones kazkokios

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kuo didesniam plotui atliekama topo nuotrauka, tuo kaina aukštesnė. Mūsų kaimyniniams sklypams elektros projektui ruošė topkę kuri kainavo ~2000Lt. Jei topo nuotraukoje trūksta papildymų, tai tik už juos ir reikia primokėti, o ne už viską iš naujo.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na mums irgi pasirodė daugokokai... Tik paskui kiek pasidomėjom, tai kainos yra apie 1000 Lt už 1ha (bent Žemaitijoj). Tai suderėjom su tuo pačiu už 700 Lt. Kažkaip nesiseka mums su tom topo nuotraukom. Negana to, kad neužtenka elektros tinklams, dar gi drenažą visai nugrybavo ir tiesiai per pamatus gavos (apie 30 metrų suklydo - nieko sau paklaida), tai turėsim dar didelio vargelio ir išlaidų vien drenažą tvarkant. Pas mus yra viso 9 ha, bet sodybvietė, kaip ir pas Statau sodyba - 70a suprojektuota. tai nzn kodėl taip kainos skirias, kiek mačiau ji gerokai mažiau sumokėjo:)

  AtsakytiPanaikinti