2022 m. liepos 27 d., trečiadienis

IKnamai - tvarios energijos namai

 IKnamai - tvarios energijos namai :)Sausio 1-osios rytą nutarėme, kad laikas ir mums prisidėti prie švaresnio pasaulio ne kalbomis, o darbais. Dviejų poilsio namelių elektros poreikiai gana dideli apie (10000 kWh), energetiniai ištekliai brangsta ir brangs, beto dar nenoras papildomai finansuoti teroristinių šalių, buvo vienas svarbiausių argumentų už nuosavą saulės jėgainę.
Užsakėme ESO sąlygas, pradėjome rangovo paieškas ir galų gale balandžio mėnesį startavome.
Porą dienų montavimo-testavimo darbų, skaitiklių keitimas ir mūsų saulės jėgainei buvo duotas startas. Montuojama buvo su smeigėmis, papildomai naudojant sandarinimo mastiką. Laidus pavyko paslėpti kamino ventiliacinėse angose, o pats inverteris puikiai įsikomponavo mūsų sandėliuke. Trumpai apie mūsų pasirinkimus (techniniai parametrai, kuriems tai gali pasirodyti įdomu, aktualu):
*saulės fotomoduliai JA Solar JAM60S21-365-MR 1000V Black (365Wp) – 32 vnt. (11,680 kWp).
*įtampos keitiklis (Inverteris) Sungrow (10kW).
*nerūdijančio plieno ir aliumininė tvirtinimo konstrukcija „PROFINESS GmbH“ (sumontuota ant smeigių);


Inverteriui po kelių savaičių darbo buvo pakeistas garantinis WIFI modulis, nes nerodė mums duomenų. Labiausiai džiugina, kad inverterio darbas beveik visiškai negirdimas, kas renkantis inverterį buvo pats svarbiausias argumentas.
Nuo starto balandžio mėnesį iki šios dienos mūsų jėgainė sugeneravo 6256 kWh. Rekordas 86 KW gamyba saulėtos-vėsios dienos metu.
Kol kas esame pasirinkę 1 mokėjimo planą "Mokėti už į tinklą perduotą pagamintą ir vėliau susigrąžintą kilovatvalandę".
Labai gaila, bet APVA parama mūsų atveju buvo negalima dėl vykdomos veiklos.
Tvarumas pas mus nesibaigia vien saulės energija. Nameliuose įrengti sertifikuoti nuotekų valymo įrenginiai, rūšiuojamos visos atliekos, daugiausiai naudojamos ekologiškos valymo priemonės, nuolatos sodinami medžiai ir t.t. Tad nuo šiol atvykę pas mus į svečius galėsite prisidėti prie tvaresnio poilsio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą