2018 m. balandžio 16 d., pirmadienis

Sodo traktoriuko priekabos projektas

Po tokios netrumpos pertraukėlės grįžtame į blogerių eterį :) Prisikaupė įvairiausių projektų, darbų, kuriuos stengsimės po truputį aprašyti.
Pirmasis, jau senai planuotas, bet dėl laiko stokos vis atidėliojamas projektas, tai priekabos sodo traktoriukui gamyba. Norėjome pirkti jau pagamintą, bet apžiūrėjus jas gyvai, kažkaip nekilo ranka mokėti 200e., o rimtesnių kaina reikia dauginti iš dviejų.
Lietuviai auksarankių tauta, ne tik automobilius skendusius, daužytus ir vėjo mėtytus sugeba antram gyvenimui prikelti, tačiau pasirodo gana popiuliari prekyba sodo traktoriais-donorais, kurie parvežami iš vakarų Europos ardymui. Būtent vieno tokio traktoriuko priekinį tiltą su ratais, padangoms, guoliais, "balkiu" įsigyjome ir mes. Realiai beveik gatava važiuoklė, už labai nedidelę kaina (30 e.) 

Toliau seka rėmo virinimas: priekaba mūsų tokia protinga vartosi į kelias puses, pakėlus galima fikuosuoti norimoje padėtyje, taip pat galima naudoti kaip karutį, bortai išsiima. 
Vėliau viską šveičiame, gruntuojame ir dažome metalo dažais. Priekabėlės bortus ir dugną formavome iš jūrinės 9 mm storio faneros, kuri atspari drėgmei ir aplinkos poveikiui, sunaudojome nepilną lapą. 

Tad suma sumarum, turim itin rimtą, tvirtą ir kokybišką priekabėlę, kuri mums labai palengvins darbą prie ūkio. Viso projekto samata  apie 130 e. neskaičiuojant darbo.
Savaitgalį laukia didysis žolės ravėjimas, tad bus puikiausia proga išbandyti, kiek pagreitės mūsų darbo procesas stumdomą karutį pakeitus į priekabėlę :)


9 komentarai:

 1. Sveiki, iš kur pirkot dalys traktoriuko?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skelbimų portaluose yra daug dalių, taip pat FB grupė "Traktoriukai" kur dalį dalių galima rasti :)

   Panaikinti
 2. Truksta foto kaip ji vartosi, atrodo kad reikia daug jegos naudoti norint atversti atgal, nesivercia per asi. As tai pirkausi ne kad pagreitint darba, bet kad palengvint, pvz sufeliavima :). Kol vaziuoji pasiilsi, o dar kai sklypas su ikalne...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau mums ir palengvins ir pagreitis :) žolę savaitgalį reiks ravėti, tai keletą foto papildomų padarysime :)

   Panaikinti
  2. Pasižiūrėjus į žolės foto labai tinka posakis: Kas šieną ravi? :D

   Panaikinti
  3. Deja nuotraukoje žolė jau išravėta, dėl to ir atrodo beveik tobulai :)

   Panaikinti
 3. Na su jūsų erdvėm, tikrai praktiškas pagalbininkas, su skarifikatorium pravažiavus per tokius plotus, gali ir rankos pradėti svirti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mums net iškilo klausimas, kodėl mes tos priekabos nesidarėme anksčiau kai reikėjo akmenis tampyti, molį, žvyrą, juodžemį ir kitą gėrį tampyti......

   Panaikinti