2014 m. gruodžio 12 d., penktadienis

Durys namo techninėms patalpoms.

Paskutiniu metu vis labiau sukam galvą kokias duris pasirinkti techninėms patalpoms. Visgi per garažo vartus šilumos nuostoliai išties gana nemaži, o ir šildyt garažo bereikalo nematome prasmės.
Reikia mums šiuo momentu 2 vnt durų. Pirmosios durys turėtų būti kaip ir priešgaisrinės iš nešildomo garažo į katilinę. Tačiau ar rinksimės priešgaisrines, čia jau kitas klausimas, nes katilinės lauko durys plastikinės :) Durų išmatavimai 2100x900 mm.

Antrosios durys turi būti ne tik gražios, bet ir šiltos. Garažas mūsų nešildomas, o durys būtent skirtos patekti iš garažo į namo tambūrą. Garaže visad bus pliusinė temperatūra, spėjų +2-7 laipsniai žiemos metu, analogiškas situacija yra pas tėvus. Šalčio tiltas pasirinkus netinkamas duris išties gana nemažas. Iš išorės garažo sienos pilnai apšiltintos, stogas taip pat. Paskutiniu metu aktyviai darbuojuosi šiltinant vidinę garažo sieną 15 cm EPS 70 polistirenu.

Realiai esame apsistoję ties standartiniais keliais pasirinkimais:

1. Hormann T30 varža U = 1,7 W/m2, garso izoliacija 39 dB, įdomiausias dalykas kaina :) Lietuvoje kaina svyruoja nuo 900 iki 1200 Lt, kaimyninėje erelio, karūnos, ir kibicų šalyje durys tekainuoja apie 700 zlotų :) Eilinį kartą pasireiškia mūsų prekybininkų antkainiai. Durys turi viena tarpinę ir vieną rakinamą spyną.  Tiesa verta paminėti, kad yra analogų Hormanui, tai itališkos ir ispaniškos priešgaisrinės durys, kurių kaina jau artimesnę lenkams. Techninės charakteristikos beveik identiškos.


2. Estiškos Viljandi Gracia, Cecilia ar kitos pats paprasčiausias modelis. Didžiausias minusas galima priežiūra, visgi durys medinės. Kokybė kaip jau ir buvome minėję anksčiau taip pat neitin žavi. Tačiau techniniai parametrai ženkliai geresni. Aklinų varža U = 0,77 W/m2 kas daugiau nei dvigubai daugiau. Greičiausiai šias duris jau ir būtume įsigyję ir sumontavę tambūrę, tačiau balta spalva pasirodo nėra itin popiuliarus pasirinkimas ir tūlas Lietuvos mieliau renkasi akiai mielą rudą spalvą. Šios spalvos duris galima įsigyti tą pačią dieną ir net pasinaudoti 30 proc. nuolaida prekybos centruose magiškomis dienomis, tada durų kaina tampa išties viliojanti :) Tad norint baltų durų gali tek laukti švenčių pabaigos, aišku jei šis variantas bus pasirinktas.
Baltų, be stiklo durų kaina svyruoja 1100-1200 lt.

3. Duris į tambūrą rinktis plastikines, tačiau čia iš karto susiduriame su kainos klausimu. Mūsų lauko durys tamsiai pilkos-grafitinės spalvos, gaminant tokias pat plastikines iš 70 mm. Vekos Softline profilio kaina galia siekti 1400 lt, kas jau gana nemažai.Varža gautųsi apie U = 1,2 W/m2
 Fasadinėms durims rinkomės rimtesnį Veka Softline profilį.

4. Rinktis pigias kiniškas durys iš didžiųjų prekybcentrių, čia būtų galima ženkliai pataupyti, tačiau nuvažiavus į parduotuvę ir patyrinėjus duris, šis variantas atkrenta labai greit. Ateityje daugiau problemų bus, kai tokias duris norėsi išmest ir vėl iš naujo pasidaryt apdailą. Susidaro vaizdas, kad liaudės respublikos darbininkai šių durų gamybai naudoja perdirbtas koncervų dėžutes, stipriau paspaudus duris su ranka metalas tiesiog įlinksta.
Taip pat yra pigesnių Hormanno variantų, ar gana kokybiškų polistirenu ar koriu užpildytu durų, tačiau jų prasta netik varža, tačiau ir garso izoliacija ir jos labiau tinkamos kaip vidinės durys, neturinčios izoliuoti šilumą.

Tad lauksime Jūsų minčių lietaus kokias duris rinkotės techninėms patalpos, į kokius kriterijus labiausiais atsižvelgėte. Visgi nesinori durų po kelerių metų keisti.


17 komentarų:

 1. Turiu dvejas Hormann duris. Vienos tikriausiai T30, nes kaina labai jau panasi buvo. Istatytos jos butent garaze kaip vidines durys patekti is garazo i namus. Paliko man jos gera ispudi, labai sandarios, geros tarpines.
  Garazo duobeje turiu pigesnes Hormann duris (viduje korys kartonas). Jos irgi sandarios, gerokai lengvesnes.
  Kaip uz tokia kaina tai esu patenkintas. Geriau vokietis nei kinas uz ta pacia kaina :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. hormano variantas labai neblogas, tik tos su koriniu užpildu visiškai netinka dėl itin prastos garso izoliacijos, girdėsis paskui tambūre ar svetainėje automobilis ar motociklas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. tai vietoje korinio imkit T30, ten viduje yra ir gipso ir vatos berods, situ garso izoliacija daug geresne.

  p.s koks mocas?:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iž 56 1958 m. tiesiai iš Sibiro, pas baltas meškas seneliams pailsėjus, parkeliavęs. Šeimininių relikvijų pas mus bus nemažai, mėgstam kažkaip jas.

   Panaikinti
 4. Taip suprantu abi durys turi būti priešgaisrinės. Kitaip skirtumą inspektoriui sumokėsi:) durys skiria nuo gaisro patalpas, o ne lauką. Tai reikalavimo lauko durims kaip ir nėra.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O tai nepanaikino prieš 100 metų reikalavimo į katilinę statyt priešgaisrines duris?

   Panaikinti
  2. Tu teisus, pakeite, dabar reikia gaisrine apkrova paskaiciuot, jei nevirsija, gali net ir pertvaru priesgaisriniu nedaryt:

   14. Gyvenamuosiuose pastatuose įrengiamos pirtys (saunos), automobilių saugyklos, katilinės, gamybos, pramonės, sandėliavimo bei kitos patalpos, nepriskirtinos gyvenamosioms patalpoms (pvz., pagalbinės, techninės ir kt. patalpos), kai jų gaisro apkrova viršija 600 MJ/kv. m, nuo kitų patalpų turi būti atskirtos ne mažesnio kaip EI 45 atsparumo ugniai pertvaromis ir ne mažesnio kaip REI 45 atsparumo ugniai perdangomis [10.16]. Šio punkto nuostatos netaikomos III atsparumo ugniai laipsnio [10.16] pastatams.

   Panaikinti
 5. Pagal projektą iš garažo į patalpas paprastos, iš katilinės į garažą priešgaisrinės, tačiau pas mus iš katilinės į lauką plastikinės jau įdėtos :) Kiek susidūriau niekas šių taisyklių nebesilaiko, o ir gaisrininkai po namus kažin ar jau bevažinėja kyšių pasirinkti.
  Realiai tie reikalavimai yra juokingi, suprantu, kad visuomeninėms patalpoms, tačiau name už savo saugumą esi atsakingas pats.

  AtsakytiPanaikinti
 6. rinkausi irgi duris. Reikejo i rusi tarp sildomu ir nesildomu patalpu. tai uzsisakiau is senuku per akcija sias http://www.e-senukai.lt//plienine-lauko-duru-varcia-uran-ruda-80-kairine.html?shp=2&alist_tab=actions su -30% gaunasi 209lt. Jos neturi ugnies atsparumo. bet man ir nereikia. kitos savybes labai panasios i hormano T30. Kaip i rusi, tai manau bus per akis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Teko apžiūrėt šiais duris, kokybė normali, panašaus tipo durų yra net su gana neprasta varžą, tačiau jos rudos ir jų gana prasta garso izoliacija, o kaip ir minėjome vienos durys mums reikalingos iš tambūro į garažą, jos taip pat turės būti gana gražios, nes matomos kiekvieną dieną įėjus per namo paradinį įėjimą.

   Panaikinti
 7. Sveiki,

  Tai kokias priesgaisrines pasinkote ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. iš garažo į namus pasirinkome plastikines duris, iš katilinės į garažą dar svarstome :) artimiausiu metu padarysime įrašą :)

   Panaikinti
 8. O ar priduodant namo dokumentus tikrinamaar yra preišgaisrinės durys? Nes pas mane namie tiokių durų nėra nei vienų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, jau seniai yra pasibaigę tie laikai, kada gaisrininkai važinėjas po namus ir renkasi sau duokles, viskas paliktą šeimininko valiai :)

   Panaikinti
 9. Kainos ir funkcionalumo atžvilgiu rinkčiausi tik plastikines durys. Jų šilumos izoliacija ganėtinai gera, funkcionalumas tikrai pranoksta ir šarvinių ir visų kitų metalinių durų. Nebent norima didesnio saugumo tai būtų verta žiūrėtis lauko/šarvines duris.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šilumos izoliacija yra niekinė, jei durys vaikšto ir per jų apačia ar viršų pučia vėjas :) pasikartosiu dar kartą idealių durų nėra :)

   Panaikinti