2014 m. kovo 18 d., antradienis

Tegul kanalizacija liejasi laisvai :)

         Trys dienos ir mes name jau turime įsirengę nulinę kanalizaciją. Daugumą medžiagų buvome nusipirkę pernai, tačiau nespėjome kanalizacijos darbų atlikti preitais metais, tad šiemet tai buvo vienas iš pirmųjų darbų. Medžiagas pirkome su 25-35 proc. nuolaidomis didžiuosiuose prekybos centruose. Visame name naudojome  wavin optima sistemą, sienelės storis-3,2 mm., vazdžių diametrai 110mm ir 50 mm. Taigi dar rudenį supirkome pilkus vamzdžius, ir tik paskui supratome, jog po žeme įprastai dedami rudi vamzdžiai, todėl vėl buvo galvoj šiokia tokia painava. Ir pradėjome domėtis, ar galima, kuo skiriasi ir t.t.
 Lyginant pilkų ir rudų wavin vamzdžių charakteristikas, jos yra visiškai identiškos. Dėl vamzdžių naudojimo konsultavomės ir su Wavin Lietuva atstovais, kurie patvirtino, kad jei ant vamzdžių nebus važinėjama, jiems tikrai nieko neatsitiks, be to ir sienelės gana storos, pvz Pipelife sienelės storis rodos vos 1,8mm.

Techniniai parametrai wavin vidaus vamzdžių:
Plastikas PVC (polivinilchloridas)
Guma SBR (stireno butadienas)
Tankis 1410 kg/m3 pagal ISO 1183
Elastingumo modulis (1 mm/min) 3000 MPa pagal ISO 527
Linijinis šilumos plėtimosi koeficientas 0,06 mm/m∙C pagal VDE 0304
Šiluminė talpa 1,0 J/g∙K (kalorimetrinis, kai 23°C)
Šiluminio laidumo koeficientas 0,15 W/m∙K pagal DIN 52612 (23°C)
Maksimalus lenkimo spindulys 300 x dy (20°C)
Maksimali leistina temperatūra 60°C (nuolatinė) / 95°C (trumpalaikė)

laukinių rudų vamzdžių:
Tankis 1410 kg/m3
Tamprumo modulis (1 mm/min) 3000 MPa
Temperatūrinis linijinio plėtimosi koeficientas 0,07 mm/(m·K)
Savitoji šiluminė talpa 1,0 J/(g·K)
Šilumos laidis 0,15 W/(m·K)
Mažiausias lenkimo spindulys 300 DN
Lygiaverčio lygiagrūdžio šiurkštumo koeficientas 0,02 mm  Kur kanalizacija išeina visiškai į lauką naudojome rudą vamzdį. Teko parduotuvėse apžiūrėti lenkiškus vamzdžiui, bet iškarto jų atsisakėme, kokybė ir sienelių storis tikrai gąsdinantis.

Su santechniku sutarėme dėl kanalizacijos, vandentiekio, ir grindinio šildymo įrengimo darbų. Kanalizacijos tranšėjų gylis aukščiausioje vietoje gavosi apie 30-40 cm., o žemiausioje jau gerokai palindo po rostverku (apie 65-70 cm.) Į tranšėjų dugną ir ant vamzdžių papildomai pylėme plauto žvyro, akmenų ir plytų nedėjome:).
Išrausta svetainė

Virtuvė, ties langu bus kriauklė


 

Viso įrengta:  3 taškai trapams - II aukšte vonioje dėl visą pikto :), I aukšte duše ir katilinėje (trapus greičiausiai rinksimės TECE gamintojo, su kvapo užsklanda, dabar renkamės), tualetai pas mus bus dveji, vienas pirmame aukšte ir pagrindinis san. mazgas 2 aukšte. Kanalizacijos stove į antrą aukštą įrengėme pravalą, taip pat į lauką buvo išvestas vamzdukas alsuokliui, kuris vėliau bus nuvestas į pakalimus. Lubos name žeminsis apie 15 cm. tad vamzdyną išsivedžiojome palei lubas.

santechnikos išėjimas į viršų, viskas pasislėps
"išėjimas" vamzduko į lauką ir papildomai iškištas techninis vamzdis

Po laiptais numatyta vieta akvariumui, ten įrengėme kanalizacijos atšaką, reikės ieškoti dabar tinkamo sienoje montuojamo sifono, taip pat akvariumui bus atvestas ir vandentiekis. Jeigu kam įdomu kanalizacijos įrengimo darbai truko 3 dienas ir kainavo lygiai 1t pinigų. Galima buvo greičiau ir pigiau daug kas pamąstysit, galbūt, tačiau dirbo vyrai tvarkingai, ir vamzdukus užpylinėjo geru atsinešamu gruntu, ne šiaip užvertė. Medžiagos kainavo taip pat panašiai.

 Beje gavome labai gerą dovaną, uošvis įrengė puikius laiptus, pašlifavus, padažius galima palikti ir ilgesniam laikui :)  Beje labai panašūs laiptai bus ir nuolatiniai :)
Dirbam, krutam po truputį,  jau beveik turime elektrą, antram aukšte mūrijamos pertvaros, ieškome elektriko, kurį gana sunku išsirinkti,  tačiau apie tai sekančiuose įrašiuose.
Laiptai laiptuka:)
                                                                TO BE CONTINUED

Pamenat šį jaunystės serialią :) ?

2 komentarai:

  1. Ar jau pasirinkote valymo įrenginius?
    Laiptukai puikūs :) Panašius planuojam pasidaryti sau į palėpę.

    AtsakytiPanaikinti
  2. valymo įrenginių po truputį dairomės, tačiau greičiausiai montuosime viską vasarą, tuo pačiu ir grežinį, pasirinkimas kol kas standartinis kaip ir visų blogeriu :) august, feliksnavis ar traidenis

    AtsakytiPanaikinti