2015 m. sausio 30 d., penktadienis

Renkamės vidinius laiptus

Kažkaip negalvojom, kad laiptai gali būti toks nemažas galvos skausmas... Lyg ir žinom kokių norim, ir mums jie atrodo tokie paprasti, bet jau kainoooos... Iš tiesų, dar kai tik pradėjom rašyti šitą blog'ą, kažkas labai sukritikavo dviejų aukšto namo mintį, kai turim tiek daug žemės. Mes aišku skaičiavom: pamatai - brangiau, stogas- brangiau, mūras - irgi... Bet ne viskas taip tik ir skaičiuojama. 2 aukštų namui ir perdangos ir galiausiai tie laiptai. Kitas dalykas sąnariams senatvėj irgi bus vargo:) Kiek abu pasikalbam, tai kitas namas tikrai būtų vis tik vieno aukšto. Na bet yra kaip yra, vijam tas mintis ir statom savo pirmą namą sau, ne pardavimui. Taigi laiptai... Kiek išsiuntinėjom užklausų, kas teikės atsakyt, tai kainos svyruoja nuo 7000 iki 15 000 Lt. Kokybę labai sunku įvertinti. Atvažiuoja, pamatuoja, parodo keletą nuotraukų ir jau galim tikėtis galutinio varianto tokio, kokio norisi? Kažkaip laiptai pas mus bus patys matomiausi ir taip norisi turėti tokį variantą, kokį mes abu įsivaizduojam. Norim metalinių laiptų su medinėm uosio pakopom, mediniu porankiu. Štai tokie kaip va nuotraukoj. Kadangi pas mus viršuje jie pasisuka, meistras sako, kad su metaline sija U formos atrodys negražiai, o gal tiesiog sunkiau padaryt? Ir siūlo daryt iš 6 mm metalo.
Apsistojome ties šituo modeliuku
 
Jau darydami grindinį šildymą, be abejo, pasirūpinom ir pabetonavom laiptams aikštelę iš anksto.
Toj vietoj, kur aikštelė, tvirtinimui iškišome ankerius. Kiek jie bus reikalingi nesam tikri, bet tikrai nepamaišys. Geriau nupjauti, nei paskui gręžioti nežinia kur, kai visur grindinis šildymas. Antrame aukšte, kur bus turėklai, irgi palikome ankerius.
Visai neblogai žiūris ir laikini mūsų laiptai:) būtų kiek nuožulnesni, apšlifuojam, nudažom ir vuolia :)



 Jeigu laiptus nuspręstume daryti medinius, tai jie būtų tokie.

Šitie mums taip pat labai patinka, bet labai masyvi mediena ir t.t., žodžiu ne mūsų biudžetui:)
Mūsų laiptų projektas, 15-16 pakopų.


Taigi tie, kurie dirba ir su metalo, ir su medžiu, t.y. firmos tikrai nemažai "lupa", todėl svarstom, kad gal reikėtų ieškoti tiesiog meistrų, kas suvirintų karkasą, o poto kiti apdirbtų su medžiu... taigi ieškom... biudžetas nėra nesibaigiantis... deja :) Turit pastebėjimų dėl pasirinktų laiptų praktiškumo ir pan? Visada laukiam komentarų:)

2015 m. sausio 9 d., penktadienis

Granulinio katilo pasirinkimas.


Vienas svarbiausių pasirinkimų statant namą, tai jo šildymo sistema. Mūsų pasirinkimas - granulinis katilas. Jį pasirinkome dėl keletos paprastų priežasčių: dujų neturime ir greičiausiai niekad neturėsime, nebent pavyks "netyčia" prisikasti iki magistralio vamzdžio :) , į pasyvaus namo statusą nepretenduojame, tad ir sistemas oras-oras ir panašias atmetėme. Geoterminio šildymo variantas buvo svarstomas, tačiau įsirengus kaminą jis buvo atmestas.  Pečkuriais dirbti nenorime ir į katilinę lakstyti 3 kart per dieną taip pat ne mums. Mūsų namas, jei nepadarėme didelių klaidų bus gana šiltas.  Beto granulės ekologiškas produktas, kurio gamyboje naudojamos medienos atliekos.
Šildomo ploto 145 kv.m. Visame name esame įrengę grindinio šildymo sistemą. Perkant vamzdyną, kolektorius, grindinio šildymo vamzdį pardavėjai mums nemokamai padarė namo šildymo projektą. Pagal jį lauke esant -23C laipsnių temperatūrai, namo šilumos poreikiai 7,94 kW, plius dar kažkiek šilto vandens ruošimui. Šiltas vanduo bus ruošiamas jau įsigytu Drazice 160 l kombinuotu boileriu.  Orientacinė granulinio katilo galia 10-15 kw.  Galingesnius variantus atmetame, o juos ypač mėgsta siūlyti nepatyrę įvairių prekybos salonų atstovai, nelabai žinantys net kas yra sienos varža.  Katilinė mūsų gana nemaža, viso 8 kv.m. Katilinės išmatavimai 4x2 m, jos kampe yra Schiedelio 180 mm diametro kaminas. Tad vietos užteks netik visai visai katilinės įrangai, bet ir kažkuriam kiekiui granulių.

Apsistojomę ties pilnai ar bent jau dalinai automatizuotu granuliniu kieto kuro katilu. 

Pagrindiniai reikalavimai, kurios keliame granuliniam katilui:  
1. automatinis, ar bent pusiau automatinis šilumokaičio ir degiklio valymąsis;
2. automatinis užsidegimas/užgesimas;
3. ekonomiškumas;
4. kaina;
5. galimybė katilo darbą reguliuoti telefonu ar internetu;
6. garantinis-pogarantinis aptarnavimas;
7. katilo priežiūros paprastumas. 

Mūsų keliami reikalavimai paieškos ratą gerokai susiaurino. Gerą pusmetį domimės, renkamės, diskutuojam su pardavėjais....ir galų gale apsistojome ties 3 mums priimtiniausiai variantais.

1. Čekiškas granulinis katilias Opop Black Star 10 kw. Pastarasis itin imponuoja dėl savo nedidelių matmenų, kompaktiškumo. Tekę matyti jį veikiantį, įspūdžiai labai neblogi, katilas dirba tyliai. Surinkimo kokybė gera, katilas atrodo gana rimta. Didesni minusai tai, jog nemažai priedų reikia įsigyti papildomai (papildomi davikliai boileriui ir kita.) Didžiausias pliusas, jog katilo darbą galima labai lengvai kontroliuoti specialu išmaniojo telefonu Apps'u. 
Garantija šio katilo gana "netipinė" . Dauguma katilų pardavėjų ir gamintojų duoda 5 metų garantiją korpusui ir visam metalui, o elektronikai 2 m. Tuo tarpu Opop pardavėjai siūlo bendrą 2 metų garantiją. Nors kai kuriuos internetinės parduotuvės nurodo 5 metus.
 Opop katilai gaminami Čekijoje, o granulinio katilo degikliai Danijoje.  Už papildomą  kainą galima įsigyti patobulintą katilo versiją  su automatiniu šilumokaičio valymu, kuris vadinasi Opop Black Star Comfort.
Tiesa Opop gamintojas yra išleidęs visiškai naują katilą Biopel, tačiau atstovai jo artimiausiu metu pasiūloje dar neturės.
Opop Black Star 

2. Lenkiški Kostrzewa granuliniai ar kombinuoti katilai. Mums bent pagal pirminius duomenis turėjo tikti šie modeliai: Mini bio luxury, Compact Bio luxury ir Twin Bio luxury. Yra šių modelių ir paprastesnės versijos be Luxury komplektacijos. Ji papildomai katilui suteikia liambda zondą ir keramikinę pakurą. 
Nuvykus į šio gamintojo saloną ir apžiūrėjus visus gaminius, paaiškėjo, kad mums tinkamas tik vienas vienintelis variantas Kostrzewa Compact Bio. Kitus variantus atmetėme iš karto dėl mums pasirodžiusio itin nepatogaus šilumokaičio valymo. Tiek Kostrzewa Compact Bio tie Twinbio katilai valomi iš viršaus, kas man gana aukštam žmogui pasirodė keblu ir nepatogu, jau nekalbant apie žemesnius žmonės, patys katilai taip pat neitin žemi, tad patekimas prie katilo galinės dalies darosi gana sudėtingas. Internete niekur nepavyko rasti informacijos ar yra šio gamintojo pilnai automatizuotų katilų su automatiniu šilumokaičio ir degiklio valymu. Atsakymą radau salone: ne nėra. Kostrzewa visiškai automatizuotų katilų bent kol kas negamina. 
Mums iš šių trijų katilų tinkamiausias pasirodė Compact Bio Luxury modelis. Didžiausias minusas, jog katilas neturi automatinio šilumokaičio valymo. Tačiau bendra katilo priežiūra, valymas atrodo gana paprastas ir nesudėtingas, bunkeris nėra didelis, 4-5 parom turėtų užtekti, tačiau pats katilas gana kompaktiškas ir tikrai neužimantis daug vietos.
Bendras įspūdis gana neblogas, katilų surinkimo kokybė normali, rankenėlės, durelės netarška, nebarška kaip kitų gamintojų, tačiau katilai turi nemažai minusų.

Kostrzewa Compact Bio 

 Kostrzewa Mini Bio Luxury
Kostrzewa Twinbio

3. Lenkiškas granulinis katilas Hks Lazar Smartfire 11 kw. Turbūt didžiausią įspūdį palikęs gaminys.
 Katilas pilnai automatizuotas, automatinis šilumokaičio, degiklio valymąsis, liambda zondas. Taip pat katilas turi kartu įmontuotą grįžtamąjį pamaišymo mazgą, kartu su cirkuliaciniu siurbliu, ko kartu nekomplektuoja kiti gamintojai. Yra davikliai skirti boileriui, taip pat kartu komplektuojamas ir lauko temperatūros daviklis.  Panaršius internetą atsiliepimai taip pat labai geri. Tiesa, netekę matyti šio katilo dirbant, įdomus darbo, valymosi procesas,  Garantija standartinė 2 metai elektroninei daliai, 5 metai visoms likusioms dalims. Pirminis katilo paleidimas ir  derinimas įskaičiuotas į galutinę kainą. Granulių talpykla nėra itin didelė, norėtūsi didesnės, realiai jos turėtų užtekti 4-5 paroms, 165 litrai.

Didžiausi mano pastebėti minusai buvo du: 
1. gana aukštai esanti granulių įkrovimo angą, žemesniam žmogui, ar dailiosios lyties atstovei tikrai prireiks nedidelių laiptukų ar kopetėlių katilinėje. 
2. nepatogus pelenų stalčiaus atidarymas, norint jas atidaryt neužtenka paspausti rankenėlę, reikia atsukti 4 nedidelius plastikinius dangtelius ir tik tada pateksime prie pelenų. Pardavėjas argumentavo, jog pelenų per sezoną valyti reiks tiks 4-5 kartą ir visą tai padaryta dėl katilo sandarumo. 


Pinigėliai: granulinis katilas nėra pigus malonumas ir norint įsigyti kokybišką gaminį, gali tekti paploninti savo piniginę. Kokybiško granulinio katilo kainos svyruoja nuo 8000 iki 12000 litų ir daugiau, jei rinksitės Itališkus, Austriškus ar Suomiškus gaminius. Aišku galimą įsigyti 20 kw smulkintai angliai, malkoms ir grūdams skirtą kūrentį katilą, kuris turi vienintelį valdymo bloką ir džiaugtis sutaupius keletą tūkstančių. Planuojant finansus, svarbu nepamiršti, jog papildomai kainuoja katilo aprišimas, vieni pardavėjai ima papildomą pirminio paleidimo mokestį, taip pat ir mokestį už atvykimą iki Jūsų gyvenamos vietos, kiti visa tai įskaičiuoja į galutinę kainą.

Žiema, gana palankus metas šildymo įrangos pirkimui. Pirkėjai ir pardavėjai kaip žuvys po ledu užmigę žiemos metu. Tą ypač galime pastebėti prie didžiųjų Lietuvos prekybcentrių, kurių aikštelės po euro įvedimo tuštokos, matyt visus pinigus tautiečiai išleido iki valiutos konversijų :)  Šiuo žiemos miegu pasinaudosime ir mes, artimiausiu metų įsigydami granulinį katilą. Tik kurį?