2015 m. gegužės 20 d., trečiadienis

Sienų glaistymas su Armatūra ir žirafomis.

Paskutinis patepimas beliko :) namas visas baltas, tetrūksta spalvų ir grindų.
Niekad negalvojau, kad sienų glaistymas yra toks ilgas ir nuobodus procesas... Technines patalpas ir garažą po truputį išsiglaistysime patys, o visai namui teko ieškoti patyrusių glaistytojų. Tad kelis savaitgalius teko paskirti jurgelių-meistrelių konkursavimui. Telefonu papasakojus esamą situaciją ir aptarus galimas kainas kvietėme tris jurgelius pas save. Vieni užsiplėšė 8-9 E kainą už - 1 kv.m. glaistymo ir dažymo, antri ne tik kad paprašė gana nemažos sumos, tačiau dar paprašė priedo už važinėjimą žvyrkeliu :) po 5 min. gyvo bendravimo teko juos išprašyti ir negaišti bereikalingo laiko. Keistai su meistreliais šiais laikais......visi skundžiasi, kad darbo nėra, kad Norvegijoje pieno, tekilos ir bakardžio upės teka, bet dirbti niekas nenori. Apie bendravimo kultūra su klientais išvis nėra nieko girdėję. Juokingiausiai, kad visi kalbinti jurgeliai dirbti galėjo pradėti jau po kelių dienų......

Sukant galvą kas čia glaistys mūsų sienas, prisiminėm, jog už kelių šimtų metrų gyvenanti mūsų kaimynė yra puiki dažytoja. Skubam pas ją, apžiūrim mūsų namą ir sutariam kainą 6 eurai. Į tai įeina: kalkinio skiedinio gruntavimas, visų kampų dėjimas,  3-4 kartus glaistymas, šveitimas, gruntavimas, 2 kartus dažymas.  Kaina protinga,  o ir kaimynė sukalbama.











Tad pradedame darbus, viskas truko geras 4-5 savaites, darbas išties gana ilgas ir varginantis, teko kiekvieną dieną rimtai kūrenti krosnelę, nuolat vėdinti patalpas dėl padidėjusios drėgmės. Kažkokių didelių ypatumų glaistant kalkiniu tinku sienas nebuvo, jau prieš renkantis tinką žinojome, jog jį reikės glaistyti minimum 3 kartus. Kas pasitvirtino ir pas mus, kai kurioms sienos prireikė ir 4 kartų glaistymo. Atliktais darbais esame patenkinti, aišku visas galimas brokas dar gali pasimatyti padengus pirmą sluoksnį dažų, tačiau esame užtikrinti, jog viskas bus iškarto taisoma. Lubų ir sienų susijungimo mazgą sprendėme standartiškai-  fugenfiuleris+stiklo audinys+fugenfiuleris. Jokių spec. profilių nenaudojome. Gipsas pas mus suktas vienu sluoksniu, buvo siūlymas visur ištisai naudoti stiklo audinį, tačiau šio varianto atsisakėme iš karto.
Pirmą dieną glaistytojos sienas šveitė paprasta šlifavimo mašinėle, dėl to antrą dieną vėlavo į darbą........nes nuvažiavimo pirkti  "žirafos", čia  panašiai kaip "pirk drambliuką", bent mums iš pradžių taip skambėjo. Žirafa tai ne tik gyvūnas, tai kiekvieno apdailininko svajonė :)  didelė, galinga, beveik be dulkių dirbanti šlifavimo mašina.


Namo langų ir durų angokraščiai buvo papildomai apšiltinti iš vidaus 2, o kai kur 3 cm. storio XPS polistirolu. Prieš atliekant šiuos darbus, visus langus apklijavome mums didžiulį įspūdį palikusią SIGA juosta, prekė išties itin kokybišką, tekę vieną langą apklijuoti penosil ir soudal juosta.......Po Sigos juostų  šioje srityje konkurentų nebeliko. Prieš klijuojant XPS visi langai ir lauko durys buvo apklijuotos 108 profiliu, kažkaip nežavėjo mintis vėliau šias vietas "maliavoti" akrilu. XPS ir sienos kampas sprendėsi labai paprastai, užarmavus angokraštį, buvo dedamas aliuminis glaistymo kampas ir papildomai knaufo stiklo audinio juosto visu perimetru.XPS buvo panaudotas specialiai nelygiu paviršiumi.


Daugiausiai nusiskundimų ir riebių keiksmažodžių sulaukė mūsų tinkuotojai.....kuriuos ypač norėjo pamatyti mūsų glaistytojos :)

Medžiagos buvo pasirinktos gana standartinės:

1. Knaufo stiklo audinio juosta siūlėms;
2. paprasčiausiais giluminis gruntas:
3. pirmam ir antram glaisto sluoksniui ir lubų siūlių glaistymui Fugenfuleris;
4. trečiam, o kai kur ir ketvirtam glaisto sluoksniui Igis Mr glaistas su marmuro užpildu;
5. aliuminiai glaistymo-dažymo kampai (plačiausi ką radom);
6. fasadinis armavimo tinklas angokraščiams;
7. xps polistorolas angokraščiams 2,3 cm. storio;
8. armavimo-klijavimo mišinys;
9. 108 profilis.



 Beliko paskutinis darbas išsirinkti sienų spalvas ir dažyti :)

Pamąstymui besirenkatiems tinką:
ar antra kartą rinktumėmės kalkinį skiedinį....greičiausiai taip, tačiau labai atidžiai žiūrėčiau galutinį užtrinimą, nes pas mus jis buvo atliktas nekokybiškai, nebuvo panaudotas smulkiagrūdis spec.mišinis, tad tinkas buvo gana grubus. Finansiniu atžvilgiu, kaina gana panaši tarp pilnai paruoštos kalkiniu ir gipsiniu tinku tinkuotos sienos. 


Na ir pabaigai tikrų chaltūrščikų muzika, legendinė undergroundinė Lietuvos statybininkų grupė Armatūra :)